Bebeklerin Çok Sevdiği Şeyler

Bebeklerin Çok Sevdiği Şeyler
Bebekler nelerden hoşlanır? Sevdikleri yiyecekler nelerdir? İşte bebeklerin en çok sevdiği şeyler...

Bebeklerin de her yetişkinin olduğu gibi kendine has özellikleri vardır. Bu özelliklerin başında damak zevki gelir. Her şeyi beğenmez, yese dahi geri çıkartabilirler.

İlk 6 ay anne sütü ile gerekli bütün mineral ve vitaminleri aldıktan sonra kademeli olarak normal beslenme düzenine geçen bebekler, anne ve babalarında desteğiyle her şeyi deneyerek beğenilerini geliştirirler. Ancak bazı besinler var ki bebekler bunları yemeyi çok seviyorlar.

Bebeklerin En Çok Sevdiği Besinler

Bebekler genelde dokusu yumuşak, sıvı halde ve tadı ekşiye yakın kokulu gıdaları severler. Bunların başında; yoğurt, peynir, elma püresi, armut püresi ve domates sosu gelir. Ayrıca sevmeyeceğini düşündüğünüz şeyleri de meyve, süt, yoğurt ve organik bal ile tatlandırarak püre haline getirerek kolayca bebeğinizi besleyebilirsiniz.

Bebeklere Nasıl Çorba Hazırlanır?

6. aydan itibaren her bebek çorba veya sebzelerin püre haline getirilmiş gıdaları tüketebilir. Ancak tüketim miktarı bebekten bebeğe değişiklik gösterebilir. Bu yüzden fazlasını istemediği yerde durun ve bir sonraki öğününe kadar bekleyin.

Ayrıca dişleri var ise dokusu yumuşak gıdaları büyük parçalar halinde kendisinin elleriyle tüketmesine yardımcı olabilirsiniz.

Keşfet