Çocuklar İçin Gerekli Besinler

Çocuklar İçin Gerekli Besinler
Ebeveynler çocuklarının yeterli şekilde beslenmesini isterler. Vitaminleri ve mineralleri alarak zihinsel, fiziksel ve duygusal gelişimlerini sağlamak gerekir.

Çocukların tüketmesi gereken başlıca yiyeceklerin arasında et gelir. Çinko ve demir içeren et, gelişen vücutların ihtiyacı olan mineralleri karşılaması açısından önemlidir.

Çocuklar İçin Gerekli Besinler

Yumurta sahip olduğu vitamin ve mineraller ile çocukların beyin gelişimine katkıda bulunur. Pek çok pişirme seçeneği bulunan yumurta, küçük bireylerin arzu ettiği şekilde hazırlanabilir.

Süt sağlıklı kemik gelişiminin gerçekleşmesi için en önemli iki minerali yani kalsiyum ve fosforu içerir. Son derece faydalı olan anne sütünün ardından çocukların bu gıdayı tüketmeye devam etmesi gerekir.

Yoğurdun faydaları saymakla bitmiyor. Kalsiyum ve protein açısından son derece zengin olan bu yiyeceğin evde mayalanarak hazırlanması önerilir. Taze meyveler eklenerek çocukların rahat bir şekilde yemesi sağlanabilir.

Sabah Kahvaltısına Dikkat

Peynir özellikle sabah kahvaltılarının olmazsa olmazıdır. Kalsiyum, protein, B12 vitamini ve fosfor içeren peynir çocuklara güzel bir sandviç eşliğinde sunulabilir.

Brokoli küçük, büyük herkes için faydalı bir besindir. Çocuklar tükettiği takdirde daha iyi görmelerine yardımcı olur.

Besleyici ve dengeli bir beslenme çocukların sağlığı açısından önemlidir. Bazı çocuklar yiyecek ayırt etmezken, bazıları iştahsız olabilir. Bu durumda onları zorlamak yerine sevmedikleri besinler eğlenceli şekillerde hazırlanarak servis edilebilir.

Çocuklar tatlıyı çok severler. Kuru meyveler de onlar için kalsiyum kaynağı lezzetli bir seçenek olabilir. Ancak fazlası kilo alımına sebep olacağından miktarı dikkatli bir şekilde ayarlanmalıdır.

Keşfet