Çocuklara Yeşil Mercimek Yedirme Yolları

Çocuklara Yeşil Mercimek Yedirme Yolları
Çocuklar için yeme içme alışkanlıkları kazandırmak annelerin en önemli ve zor görevleri arasında yer alıyor. Özellikle sebze ve tahıllı yiyeceklere karşı çocukların ön yargıları bulunmaktadır.

Anneler ise bu yiyeceklerin besin değerlerini bildikleri için çocuklarının bunlardan geri kalmamalarını istemektedir. Hal böyle olunca mutlaka uygulama konusunda eksikliklerin ortaya çıkması da muhtemeldir. Yeşil mercimek besini de bu ürünler arasında yer almaktadır. Yeşil mercimeğin besin değeri oldukça önemlidir. Besin içeriği açısından yoğun bir zenginliğe sahip olan bu besin çocuklar tarafından çoğunlukla tercih edilmemektedir. Vitamin ve mineral açısından zengin olan bu besini anneler mutlaka çocuklarına yedirmek için çaba harcayacaklardır. Çocuklara yeşil mercimek yedirmenin yolları arasında bulunan birkaç çözüm önerisi de bulunmaktadır.

Çocuklara yeşil mercimek yedirmenin yolları arasında bulunan ilk adım onu püre yapmaktan geçmektedir. Bir gece önceden haşlanan yeşil mercimeğin suyu süzüldükten sonra ocakta kaynatarak yumuşar. Kaynayan suyu asla dökmemek gerekir. Çatalla ezerek, tuz ve baharatlar ile çocuklarınıza yedirmeyi deneyin. İsterseniz bu püre üstüne birkaç gram kıymayı pişirerek üzerine döküp lezzetli bir yemek ortaya çıkarabilirsiniz. Bu püreyi isterseniz, makarna ve köftelerin yanında ikram niyetine de servis yaparak, onların ilgisini çekmeyi başarabilirsiniz. Yeşil mercimek gibi önemli bir besini çocuklarınıza yedirebilmek için erişteli yeşil mercimek çorbası da yapabilirsiniz. Çoğu çocuk yeşil mercimek uygulamasını bu şekilde oldukça çok sevmektedir.

Çocuklara yeşil mercimek yedirme yolları arasında en güzeli maydanoz dere otu limon ve tuz ekleyerek üzerine kıyma konarak hazırlanmış olan yeşil mercimek yemeği de oldukça dikkat çekmektedir. Bunların yanı sıra yeşil mercimek ile hazırlanan salata çeşitleri de uygun bir yiyecek olarak çocuklara servis edilebilir. Eğer daha çarpıcı bir yemek hazırlamak istiyorsanız tatlı topları şeklinde de servis edebilirsiniz. Yeşil mercimek çocuklar için oldukça önemli bir besin kaynağı olması nedeni ile uzmanlar tarafından sıkça tavsiye edilen bir yiyecektir. Yeşil mercimeği şekilden şekle sokarak çocuklarınıza servis yapabilir ve onların bu besini sevmesini sağlayabilirsiniz. Yeşil mercimek aynı zamanda çocuklarda meydana gelen kabızlık sorunların da ortadan kaldırmakta birebir çözümlerden biridir.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet