Çocukların Gaz Sancıları İçin Bitkisel Reçeteler

Çocukların Gaz Sancıları İçin Bitkisel Reçeteler
Çocuklarda gaz sancısı nasıl geçer? Çocukların gaz sancıları için bitkisel reçeteler neler? Sizin için önerilerimiz var.

Çocuklarda gaz sancısı nasıl geçer? Çocukların gaz sancıları için bitkisel reçeteler neler? Sizin için önerilerimiz var.

Çocukların gaz sancıları için bitkisel reçeteler, onların ilaç kullanmadan da gaz sorununu çözmek demektir. Bunun için önerilen bitkiler ile ilgili uygulama yaparak, aşama aşama sorunu kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir alerjik reaksiyon ya da benzer bir sorun için mutlaka karıştırmadan hareket etmeniz öneriliyor. Az miktarda kullanarak sonucu tespit edip ona göre ilerlemek en doğrusu olacaktır. Bu durumda seçim tamamen aittir.

Rezene

Akla gelen gaza çözüm olan ilk bitki rezene. Peki, bebekler için nasıl kullanılır? Bebeklerin gazlarını çıkarması, rahatlaması için tercih edilir. Rezenenin sindirimi hızlandırma özelliği son derece iyidir. Bunun için bebeklerde rahat uyumayı sağlamak açısından sürekli kullanımı önerilmese de rezene gaz ve uyku açısından avantajlı olacaktır. Bebeklerde gaza iyi gelen bitkisel çözümler rezene için az miktarda demlenmesi ile huzursuzluk durumunda 1 çay kaşığı bebeğe verilebilir. Sonrasında etkisine göre hareket etmeniz önerilir.

Kimyon

Gaza iyi gelen diğer bir öneri ise kimyon oluyor. Bitkisel öneri, kemik dokusunu güçlendiren etkisini de gösterir. Aynı zamanda vitamini sayesinde bebeklerde olan gazın ortadan kalkmasını destekler. Kolik ağrısı için de bebeklere bitkisel reçete arasında sunulur. Mide asit seviyesini düzenleme konusunda etkili olacaktır. Bunun için 1 çay kaşığı kimyonu 1 bardak sıcak suda demleyerek, bebeğe 1’er çay kaşığı verebilirsiniz. Bebeğe sabah akşam vererek, gaz sancısının giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Elma Sirkesi

Gazı alan bir diğer gıda ise elma sirkesi oluyor. Elma sirkesinin 1 su bardağının içinde seyreltilmesi, bir kaşık kadar konmasından sonra karıştırmanız öneriliyor. Son olarak bebeğinizin gaz sancısı çekiyor olduğu zaman dilimlerinde sadece bir kaşık vererek çözümü sağlayabilirsiniz. Mutlaka bir bardak suyun içinde bir kaşığın seyreltilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Bebeğin gazına iyi gelen yöntemler arasında yer alan bu çözüm önerisi, sizin için son derece etkili olacaktır. Mutlaka annenin de sütünde gaz olmaması için bu gibi önlemler alarak emzirmesi avantajlıdır. Dikkat edilebilir.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet