3 besini sofranızdan kaldırın! Zeka geriliğine neden oluyor

3 besini sofranızdan kaldırın! Zeka geriliğine neden oluyor
Çok sayıda besinin vücut ve beyni etkilediği bilinmektedir. Bazı besinlerin zeka geriliğine neden olduğu belirtiliyor.

Özellikle büyüme çağındaki çocukların zekasına büyük önem veririz. Çocukların daha zeki olması için yedikleri içtikleri şeyler büyük önem taşımaktadır. Yapılan çok sayıda bilimsel araştırmayla kaliteli ve sağlıklı beslenen çocukların çok daha zeki olabildiği gözlemlenmiştir.

Eğer çocuğunuzun daha zeki olmasını istiyorsanız onları ilk olarak hazır gıdalardan uzak tutmalısınız. Taze olmayan hazır gıdalar onların sadece beynine değil aynı zamanda vücuduna da zarar verir.

Üstelik sadece çocuklarımızı değil aslında kendimizi de bu tür besinlerden uzak tutmamız gerekiyor. Akşam gazetesi tarafından yayınlanan bir haberde ise zeka geriliğine neden olan besinlere yer verildi.

Üstelik açıklanan üç besinde çocuklarımız tarafından çok sevilen besinleri içeriyor. Gazete tarafından açıklanan listeye bir çok beslenme uzmanı da doğrudur yanıtını veriyor. İşte sofralarımızdan eksik olmayan ancak zeka geriliğine neden olan o üç besin

ZEKA GERİLİĞİNE NEDEN OLAN 3 BESİN

ŞEKERLEMELER: Çocukların asla hayır diyemediği rengarenk şekerlemeler sağlığa zararlı. Beyni küçültüyor.


ASİTLİ İÇECEKLER: Kalp sağlığını tehdit eden asitli içecekler beyin sağlığını olumsuz etkiliyor.


FERMENTE ETLER: Salam, sosis ve sucuk gibi fermente etler nörobiyolojik olarak zararlı.

Çocuklarınızı ayrıca kızartma gibi yiyeceklerden de uzak tutmanız gerekmektedir. Bu tür yiyecekler onların midelerini etkileyebildiği gibi bağırsak rahatsızlıklarına da yol açar . Unutmayın beyin sağlığı mide ve bağırsaklardan geçer..

Keşfet