Canan Karatay Anne Sütü Kadar Değerli Dedi. Ve Herkese önerdi

Canan Karatay Anne Sütü Kadar Değerli Dedi. Ve Herkese önerdi
Zeytinyağı hakkında Canan Karatay bugüne kadar kimsenin dile getirmediği bilgileri anlattı. Anne sütü kadar değerli olan zeytinyağının bilinmeyenleri.

Sağlıklı yaşam konusunda Canan Karatay önemli önerilerde bulunmaya devam ediyor. Türkiye'de sofralarımızdan eksik olmayan zeytinyağı hakkında Canan Karatay dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Zeytinyağı hakkında Canan Karatay katıldığı bir TV programında ezber bozan açıklamalarda bulundu. ATV yayınına katılan Canan Karatay açıklamasında zeytinyağının en az anne sütü kadar değerli olduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Canan Karatay her fırsatta zeytinyağını övmeye devam ediyor. Ayrıca Zeytinyağının anne sütüyle eş değerde olduğunu da belirten Canan Karatay, ayrıca herkesin günde 30- 40 adet zeytin yemesi gerektiğini de belirtiyor.

Peki Gerçekten zeytinyağı faydalı mı? Ve bu faydaları neler?

Yapılan bir çok araştırmada zeytinyağının mucizeleri bilim insanları tarafından ispatlandı. Buna göre zeytinyağının başlıca faydaları arasında karaciğeri temizlemesi ve onarması yer alıyor. Ancak organik zeytinyağı olması şart.

Zeytinyağı ayrıca sindirim sistemini düzenlemektedir. Kilo problemi olanların da en büyük yardımcısı olan zeytinyağı iyi bir metabolizma hızlandırıcıdır.

Zeytinyağı ayrıca kemikleri güçlendirmektedir.

Yapılan araştırmalarda zeytinyağının cildi de koruduğu tespit edilmiştir.

Zeytinyağının saç bakımı üzerindeki etkileri de oldukça olumlu sonuçların ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu yüzden son dönemde zeytinyağı özü içeren sabunları tüketenlerin sayısı da hızla artmaktadır.

Diyabet rahatsızlığı olanların da zeytinyağı tüketmesi gerektiğini belirten uzmanlar ayrıca zeytinyağının kan basıncını düzenlediğini de ortaya çıkarmışlardır.

Görüldüğü üzere Canan Karatay bir kez daha haklı çıkmış görünüyor.

Zeytinyağının faydaları saymakla bitmediği gibi unutmayın sadece organik olanı tam fayda sağlıyor..

Keşfet