Güne enerjik başlamak için neler yenilmeli?

Güne enerjik başlamak için neler yenilmeli?
Günün en önemli öğünü kahvaltıdır bedenimizin işleyişini sağlıkla sürdürebilmesi için günlük olarak mineraller ve vitaminlere ihtiyaç duymaktadır.

Sabah uyandığımız zaman vücudumuzun ihtiyacı olduğu besinler ancak sağlıklı kahvaltılar ile mümkündür. Bunun için protein ağırlıklı besinler ve C vitamini tüketilmelidir. Kahvaltı, günlük mineral ve vitamin ihtiyacının alındığı alındığı öğün olduğu için yediklerimize dikkat etmemiz sağlığımız açısından çok önemlidir. Peki gün içinde zinde kalmak için neler tüketilmelidir.

C vitamini; Mandalina, portakal, kivi, ananas, limon, çilek ve domates.

Protein; Peynir, yumurta, süt, yoğurt.

Tam tahıllı besinler; Yulaf, kinoa, karabuğday, çavdar.

Zencefil çayı ; Sabah uyanır uyanmaz kendimize gelmek için kahve içmeyi tercih etsekte Zencefil çayı daha faydalı olan bir uyanma türüdür. Anında enerji veren Zencefil çayı bağlılık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücut direncinin artmasını da sağlamaktadır.

Ballı limonlu ılık su ; Sabah uyanır uyanmaz bir bardak ılık suyun içerisine çok az miktarda bal ve limon eklenip tüketilirse vücudun kan şekerinin dengelenmesini ve vücudun ihtiyacı olan C vitamini ile uyanmasını sağlayarak zindelik kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Keşfet