Herkesin yaptığı hata. Maden Suyu İçerken Tüm Faydasını Uçuruyor

Herkesin yaptığı hata. Maden Suyu İçerken Tüm Faydasını Uçuruyor
Maden suyu en faydalı içeceklerden biridir. Ancak yapılan bir hata maden suyunun tüm faydasını yok ediyor.

Maden suyu çok sayıda içeceğin aksine faydalı bir içecektir. Ancak karıştırılmasın soda demiyoruz direk doğal organik maden suyundan bahsediyoruz.

Maden suyunun vücudumuza bir çok faydası bulunur. Araştırmalar da ortaya çıkan faydaları arasında kemik ve diş sağlığına iyi gelmesi ilk sırada yer alır. Doğal maden suyu mide dostu bir içecektir. Bu yüzden sindirim sistemine de büyük faydaları bulunmaktadır.

Maden suyunun en dikkat çeken faydaları arasında ise Kan basıncını dengeleyen özelliğinin bulunmasıdır.

Öte yandan maden suyunun başlıca faydaları arasında Vücuttaki yağı metabolize etmesi ve Kötü kolesterolü düşürmesi de yer alır. Günde 1 şişe maden suyunu rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Bu noktaya işte dikkat etmekte fayda var. 1 şişe maden suyu diyoruz...

Doğal maden suyunun tüm faydasını ortadan kaldıran büyük bir hata var. Ve bir çok kişi de bu hataya dikkat etmiyor.

Sabah gazetesinde yayınlanan bir haberde; Maden suyunun bardakta değil şişesinde içilmesi gerektiğine dikkat çekiliyor.

Maden suyu bardağa konulduğu anda tüm bu yukarıda saymış olduğumuz faydalarını kaybediyor.


Şişesinde tüketilen maden suyu kapağı açıldığında herhangi bir kabarcıklaşma meydana gelmiyor ancak bardağa boşaltıldığında aşırı bir köpürme meydana gelip, maden suyundaki gaz (Co2) kaçıyor. Bu hata sonrasında da maden suyunun tüm önemi gitmiş oluyor.

Maden suyunu içerken şişesinde tüketmek en sağlıklı yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Batı ülkelerinin büyük bir bölümünde de maden suyunu bardakla içmek gibi bir kültür bulunmamaktadır. Bu yüzden siz siz olun maden suyu içerken mutlaka bu hatadan uzak durun. Aksi takdirde faydalı maden suyu yerine boş bir su içmiş olursunuz.

Keşfet