Patatesteki Zehir Tehlikesi! Besin Zehirlenmesine yol açıyormuş

Patatesteki Zehir Tehlikesi! Besin Zehirlenmesine yol açıyormuş
Patatesle yapılan yemekler Türk mutfağının en sevilenleri arasında yer alıyor. Ancak bazı durumlarda patates tüketmek tehlikeli olabilir.. İşte en sevilen yiyeceklerden biri olan patatesi zararlı hale dönüştüren o hata..

Patatesle yapılan yemekler doyurucu olması nedeniyle tercih nedeni oluyor. Bu yüzden markete pazara gidildiğinde mutlaka patates satın alıyoruz

Ancak fazladan aldığımız patatesler evde uzun süre bekleyince filizlenebiliyor. Filizlenen patatesleri ziyan olmasın diye tüketmek ise tehlikeye yol açıyor.

Hürriyet tarafından yayınlanan bir haberde de filizlenmiş patatesin zehirli olduğuna dikkat çekiliyor.

Filizlenmiş patatesle ilgili en dikkat çeken uyarı ise Diyetisyen Beyza Köse tarafından yapılmış

Diyetisyen Beyza Köse'nin uyarısına göre Eğer Patates yedikten sonra mide bulantısı, boğaz yanması ve baş ağrısı gibi rahatsızlıklarınız oluşursa mutlaka hastaneye gitmeniz gerekiyor.

Ciddiye alınmayan besin zehirlenmeleri yüzünden günümüzde çok sayıda kişi hayatını kaybedebiliyor.

ARTA KALAN YEMEKLERİ ISITMAYIN

Bir diğer uyarı da arta kalan yemeklerle ilgili. Eğer yapmış olduğunuz patates yemeği dünden kaldıysa ve içerisinde kıyma ile yumurta gibi besinler varsa o patates yemeğini sakın ısıtıp tekrar tüketmeyin.

Bu da sağlığınız açısından son derece riskli olacaktır. Bu yüzden taze yiyecekler tüketmeye özen gösterin. Patateslerinizin filizlenmemesi içinde mutlaka daha az satın almaya dikkat edin

Keşfet