Poğaça ve Simit Yiyenlere Kötü Haber. 1 Aydaki Zararı İnanılmaz..

Poğaça ve Simit Yiyenlere Kötü Haber. 1 Aydaki Zararı İnanılmaz..
Poğaça ve Simit Türk mutfağının sevilen lezzetlerinden. Ancak her iki hamur işi lezzetiyle ilgili önemli bir uyarı var..

Sıcacık fırından yeni çıkmış simit ve poğaçalar herkesin vazgeçilmez lezzetidir. Türk mutfağında genişçe bir yer tutan bu iki lezzet hemen hemen herkesin kahvaltında bulunur.

Hatta çoğu devlet yetkilisi enflasyon ve maaş hesabını bile Simitle yapmaya kalkar.

Vazgeçilmezimiz olan simit ve poğaça ile ilgili korkutan bir uyarı yapıldı.

Cnn Türk'te yayınlanan bir habere göre Simit ve poğaçanın zararları hakkında bilgiler verildi. Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük Budak her iki fırın ürününün aslında sağlığımıza çok büyük zararlar verdiğini açıkladı.

Aslıhan Küçük Budak konuyla ilgili değerlendirmesinde Kahvaltıyı geçiştirmek için tercih edilen poğaça ve hazır meyve suyu ikilisi hem obeziteye hem de birçok hastalığa davetiye çıkartıyor uyarısında bulundu.

Poğaçaların 1 adeti 400 kalori kadar enerji içerebilirken, hazır meyve sularının küçük bir kutusunda yaklaşık 6 çay kaşığı beyaz şeker oluyor diyen Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük Budak herkesin bu ürünleri tüketirken dikkatli olması konusunda uyardı..

Görüldüğü gibi kahvaltıda severek tükettiğimiz poğaça ve simit aslında kilo almamıza neden oluyor.

Beslenme uzmanları tarafından yapılan bir araştırmada her gün simit ve poğaça tüketen bir kişinin 1 ay sonrasında yaklaşık 5 ile 7 kilo arasında kilo aldığı ortaya çıktı.

Poğaça ve Simit tüketen kişilerin 1 ay boyunca bu ürünleri tüketmemesi durumunda ise yaklaşık 4 kilo birden verdiği görüldü..

Keşfet