Sağlıklı hızlı kilo vermek mümkün mü?

Sağlıklı hızlı kilo vermek mümkün mü?
Birçoğumuzun kabusu olan olan fazla kilolar hayatımızın birçok yerinde büyük sorunlar ile karşılamamıza sebep olmuştur.

Özel günlere olan hazırlık içerisinde en başta fazla kilolardan kurtulmak olmuştur özel güne normalde içine sığamayacağımız elbiseleri alıp o kilolardan çok kısa zaman içinde kurtulacağımız inancına kapılıp kendimizi internette bir haftada 10 kilo vermek bir haftada 20 kilo verdirebilecek diyetler ararken buluyoruz ve maalesef bu diyetler internette fazlası ile var. Bu gibi diyetler bizi sadece sağlığınızdan eder kilo vermemize kesinlikle yardımcı olmamaktadır.

Peki nasıl kilo verebiliriz?

Yapılmış birçok araştırmaya göre piyasada ön plana çıkmış çoğu diyetin kilo verdirmek konusunda neredeyse yüzde 80 oranda başarısız olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Kilo vermek için en başta yapmamız gereken bir diyet listesinden kendimizi uzak durmak çünkü insan psikolojisi yasakları sevmez ve diyet listesinin aksini yapmaya eğilimlidir. İnsanın önce kendine kilo vermenin asıl amacının sağlık için olduğuna ikna etmeli ve sağlıklı hiçbir besinin kesinlikle hayatından çıkarmaması gerektiğini anlamalıdır.

Nasıl kilo verebiliriz sorusunun cevabına gelecek olursak : Günlük hayatımızda yediğimiz her öğün ve her besinin normalde yediğmizin üçte birini yemeğe kendimizi alıştırmamız gerekmektedir. Yemeğin üçte ikisini sağlığımız ve mutlu olmamız için feda ettiğimizi düşünebiliriz :) dikkat etmelisiniz ki yasak bir besinden bahsetmedim sadece üçte ikisinden uzak durmanızı istedim bu sizi psikolojik anlamda daha güçlü hissettirecek ve sağlıklı kilo vermenize daha çok yardımcı olacaktır. Bunların yanı sıra bol bol su içmeye ve egzersiz ile destek olursak siz fazla kilolarınızdan kurtulmaya çok yaklaşmış olacaksınız.

Keşfet