Sporcular İçin protein kaynağı olan 10 gıda

Sporcular İçin protein kaynağı olan 10 gıda
Protein kaynakları ve değerleri ve faydaları hakkında bilgiler vereceğiz. İşte doğal protein kaynağı olan yiyecekler

1/Yumurta:Sabahları olmazsa olmaz yumurta en sağlıklı protein kaynağıdır.yüksek proteinin yanında D vitamini de içerir ortalama 1 yumurta da 10 ile 13 gr protein vardır.

2/Tavuk Göğsü:

3/Nohut:

4/Yoğurt:Probiyotik ve kalsiyum içeren yoğurt bağırsak sağlığını da korur sağlıklı bir protein kaynağıdır ortalama 100gr yoğurt da 10gr protein var.

5/Yeşil Mercimek:Yeşil mercimeğin bir çok faydası var diyabete, sindirime, kansere, kalbe, kolesterolüne iyi gelir kası güçlendirir 100grmında ortalama 9gr protein var

6/Fındık:Çok fazla yemek yağ yapabilir kalorisi yüksek bir atışrımalık ama her şey gibi az yersek faydası çok fazla 100g fındık da ortalama 15gr protein var.

7/Kuru Fasulye:Kuru fasulye metobolizmayı hızlandırır kilo vermeye yardımcı olur 100g kuru fasulye de 21gr protein vardır.

8/Ton balığı:

9/Barbunya:Barbunya da lif var vitamin var Antioksidan var kilo vermeyi hızlandırıyor yani faydası varda var 100gr barbunya da 23gr protein var.

10/Yer Fıstığı:E vitamini içerdiği için cilde iyi gelir kolesterole iyi gelir kan şekerine iyi gelir 100gr yer fıstoğın da 26gr protein vardır.

Keşfet