Abse İçin Bitkisel Reçete

Abse İçin Bitkisel Reçete
Abse için bitkisel reçete, Abse neden olur? Abse nasıl tedavi edilir?

Abse için bitkisel reçete, mikroplar çok çeşitli sorunlara vücutta neden olabilir. Abse en yaygın olanlarındandır. Genellikle kırmızı veya pembe renktedir. Dokunmaya hassastır ve vücudun yüzeyinde kolayca görülürler. Genellikle abse bakteriyel enfeksiyonun neden olduğu ağrılı irin topluluğudur. Vücudun herhangi bir yerinde gelişebilir.

İki çeşit abse vardır. Cilt altında gelişen cilt abseleri, vücudun içinde bir organda ya da organlar arasındaki boşlukta gelişen iç abseler olmak üzere iki çeşittir. Özellikle diş abseleri ciddi ağrılara, ağız kokusuna, sıcak- soğuk hassasiyetine eğer tedavi edilmez ise ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Abse Neden Olur?

Bakteriyel bir enfeksiyon sebebi ile abseler meydana gelir. Bakteriler vücudunuza girdiğinde bağışıklık sisteminiz etkilenir. Etkilenen bölgeye enfeksiyon ile savaşan beyaz kan hücreleri gönderir. Beyaz kan hücreleri bakterilere saldırdıkça, yakınındaki bazı dokular ölür. Daha sonra içi irinle dolu olan abseler oluşur. Ölü doku, beyaz kan hücreleri ve bakteriler irinde bulunur.

Absenin yerine türüne göre değişik tedavi yöntemleri vardır. Absenin adı vücuttaki yerine ve bölgeye göre değişir.

İç abseler vücudunuzun başka yerinde enfeksiyon gibi komplikasyonu olarak gelişir. Bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde abseler daha sık gelişir. Diyabet, kanser, orak hücre hastalığı vb. hastalıklara sahip olan kişiler daha şiddetli abselere sahip olma riski altındadır. Vücudun enfeksiyonları önleme yeteneği azalır. Abse için risk faktörleri, kirli ortamlara maruz kalma, dolaşım sisteminin zayıf olması ve kötü hijyen yer alır.

Abse Nasıl Tedavi Edilir?

Absenin yerine ve türüne göre tedavisi değişir. Abse olgunlaştıktan sonra boşaltılmalıdır. Küçük bir cilt absesi herhangi bir tedavi olmadan da küçülebilir, kuruyabilir ve kaybolabilir. Abse tedavisi enfeksiyonu temizlemek için antibiyotiklerle tedavi edilmesi gerekebilir. İrinin boşaltılması gerekebilir. Genellikle cildinize bir iğne sokularak gerçekleştirilebilir.

Absenin bitkisel çözümleri arasında elma suyu yer alır. Doğal bir antioksidandır. İçerisindeki antibiyotik maddeler sayesinde, virüsleri yok eder. Abseyi iyileştirir. Sarımsağı gün içinde çiğ şekilde tüketebilirsiniz. Abseyi iyileştirecektir. En doğal yöntemlerden biridir.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet