Adet Ağrısında Ağrı Kesici Kullanılır Mı?

Adet Ağrısında Ağrı Kesici Kullanılır Mı?
Vücudumuzda ağrı olduğunda ilk iş olarak ağrı kesicileri kullanmaya başvurmaktayız. Adet dönemimizdeki ağrıların şiddeti arttığında, ağrı kesici kullanmak zorunda kalabiliyoruz.

Vücudumuzda ağrı olduğunda ilk iş olarak ağrı kesicileri kullanmaya başvurmaktayız. Adet dönemimizdeki ağrıların şiddeti arttığında, ağrı kesici kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Fakat adet döneminde ağrı kesici kullanmanın bir zararı var mı, kullanılmalı mıdır merak edilen konulardan biri olarak ön plana çıkıyor. Fakat uzmanlar adet döneminde tercih edilen ağrı kesicilere karşı da uyarı yapmaktadır. Bilinçsizce kullanılan ağrı kesiciler, adet döneminde bazı sorunları da ortaya çıkarabiliyor. Ne yazık ki ağrı kesi kullanımı ülkemizde çok fazla yapılıyor. Tüm dünyadaki ülkelerle bir kıyaslama yapıldığı zaman Türkiye’nin ilk sırada yer aldığını söylemek mümkün. Bu yüzden bilinçsiz bir şekilde kullanılmaması son derece önemlidir. Haddinden fazla şekilde ağrı kesicilerin kullanılması, birtakım yan etki problemlerini de ortaya çıkarmaya neden olmaya başlıyor. Adet ağrısında ağrı kesici çok sık şekilde tüketiyoruz ve bu durumun olumsuz bir yanı olup olmadığını bilmeniz gerekir.

Adet Dönemi Ağrılarında Ağrı Kesici

Adet süreci ne yazık ki zorlu bir şekilde geçiyor. Adet olan her bayan bu süreci biraz sıkıntılı şekilde atlatmaya çalışıyor. Çünkü kasık bölgesinde hem kramp girme hem de şiddetli bir şekilde ağrı durumu yaşanmaktadır. Doğal olarak bu durumda pek çok kişinin yaşam kalitesini aşağıya çekmeye neden olur. Ağrı kesici kullanmak istemeyen pek çok kişi pek çok farklı yolları denemeyi uygun bulur. Bu yolların neler olduğuna bakıldığı zaman ise sıcak su torbası koyma, egzersiz yapmak ya da bitki çayı içmek diyebiliriz. Fakat bunları yaptığınızda bile ne yazık ki karın bölgesindeki şiddetli ağrı geçmiyor olabilir. Hal böyle olunca da ağrıdan kurtulmak adına, ağrı kesicilerinde yolunu tutmaya başlamış bulunmaktayız. Adet dönemi ağrıları çok fazla olduğundan dolayı tüm bu ağrının şiddetinin de mutlaka giderilmesi gerekmektedir.

Ağrı Kesiciler Adeti Kesiyor Mu?

Tüm ağrı kesiciler için her ne kadar geçerli olmasa da, Arveles, Parol gibi ağrı kesicileri içtiğinizde adetinizde bir kesilme durumu yaşanabilir. Aynı zamanda adetin kesik kesik gelmesine neden olurken, diğer yandan da adetin bitme süresinin uzamasına yol açmaya neden olur.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet