Çocuklarda Öksürüğün Nedenleri Nedir?

Çocuklarda Öksürüğün Nedenleri Nedir?
Birçok anne - baba çocuklarında kuru öksürüklerin olmasından şikâyet ederler. Bunun nedeni genel olarak çocukların kış aylarında geçirdikleri hastalıklarda üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı olan bir durumdur.

Birçok anne - baba çocuklarında kuru öksürüklerin olmasından şikâyet ederler. Bunun nedeni genel olarak çocukların kış aylarında geçirdikleri hastalıklarda üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı olan bir durumdur. Esasen çocuklarda yarım saat dan dan fazla süren bu şekil öksürükler mutlaka alerjik ve astım hastalığı yönünden doktor tarafından incelenmelidir.

Çocukların Balgamlı Öksürüklerine Çok Sık Rastlanıyor

Eğer bu öksürükler burun akması ya da burun tıkanması ile beraberse bu, sinüzit olması açısından mutlaka incelenmelidir. Eğer çocuğunuz yeni soğuk algınlığını atlatmışsa, bu durumda da bu gibi belirtilerin olması normaldir. Ama bu hal 15 günden fazla sürürse o zaman doktora müracaat etmek de fayda vardır. Çünkü aksi takdirde, bu durumun geniz akıntısı nedeniyle olma riski büyüktür ki, bu da astımı yaradan başlıca hallerden biridir.

Alerjisi olan çocuklar diğer çocuklarla kıyaslamada normalden daha sık üst solunum yolu enfeksiyonu geçirirler. Aynı zamanda bu çocuklar bu enfeksiyonları daha zor atlatırlar. Doktorun yazdığı tedavi ile alerjik nezlenin tedavisinden sonra bu durumun düzeleceği mümkündür.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet