Covid19 Yeni Varyant Havadan mı Bulaşıyor?

Covid19 Yeni Varyant Havadan mı Bulaşıyor?
Bilindiği gibi covid19 zaman zaman mutasyon geçirip daha tehlikeli hale geliyor. Bilim adamlarının araştırmalarına göre covid19 havadan bulaşan varyansa geçiyor.

Covid19 havadan mı bulaşıyor?

Covid19 bitecek mi?

Covid19 öldürücülüğü nedir?

Covid19 tedbirleri nelerdir?

Ülkemiz yaklaşık iki yıldır covid19 tehdidiyle uğraşıyor. Bilindiği gibi covid19 zaman zaman mutasyon geçirip daha tehlikeli hale geliyor. Bilim adamlarının araştırmalarına göre covid19 havadan bulaşan varyansa geçiyor.

İngiltere de covid19 hava yoluyla bulaşmaya başladı. Bu durum oldukça ciddi. Havadan bulaşan bir virüsü engellemek oldukça zor.

Öncelerde daha çok yaşlı kesime etki eden covid19 artık çocuklara da etki ediyor. Ölüm oranı oldukça yüksek olan covid19 için çok daha sıkı önlemlerin alınması gerekecek.

Havadan bulaşmaya başlarsa eğer, alınan önlemler yetmeyecek bu virüs uzun süre hayatımızdan çıkmayacak gibi görünüyor.

Okulların açılması, şartların normalleşmesi, toplu taşıma araçlarının tam dolu çalışma bu hastalığa davet oluşturuyor.

Covid19 önlemleri arasında maske takmak, sosyal mesafeyi korumak, sürekli dezenfekte olmak gibi şeyler bulunmakta. Tabi yine olduğu gibi hatta daha sıkı şekillerde bu önlemlere devam etmeliyiz.

İlk defa Çin'den çıkan covid19 defalarca mutasyon geçirip değişik hallere büründü, İngiltere de başlamış olan havadan bulaş varyansının ülkemize gelmesi an meselesi. Bu konuda gerekli önlemler alınıp, çok dikkat edilmeli.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet