Diş Ağrısı İçin Bitkisel Reçeteler

Diş Ağrısı İçin Bitkisel Reçeteler
Diş ağrısı, dayanılmaz ağrılar arasındadır. Peki, diş ağrısı için bitkisel reçeteler nelerdir? İşte yanıtı…

Diş ağrısı, dayanılmaz ağrılar arasındadır. Peki, diş ağrısı için bitkisel reçeteler nelerdir? İşte yanıtı…

Diş ağrısı için bitkisel reçeteler, ilaç kullanmadan ya da takviye bir tedavi yöntemi olarak sizlere sunuluyor. İlaç tedavisinin en iyi şekilde uygulanması dışında, bitkisel çözüm önerileri ile de ağrının azaltılması söz konusu oluyor. Diş ağrısına iyi gelen şifalı bitkiler, mevcut olan sorunu azaltıyor. Varsa iltihaplanma gibi durumları da iyileştiriyor. Çürüme durumunda ise ağrıyı daha katlanılır kılıyor. Ancak elbette diş doktorundan tedavi yöntemi hakkında bilgi alınarak uygulama talep etmek en doğrusu olacaktır.

Sarımsak

Diş çürüğüne en iyi gelen besin sarımsaktır. Çürük dişin üzerinde bekletilerek ağrıya neden olan bakterileri yok etmesi sağlanabilir. Hem bakteri hem de iltihap iyileştirme konusunda sarımsağın etkisi en çok bilinen etkiler arasında yer almaktadır. Bunun için de mutlaka sarımsağın tüketilmesi ya da ağrılı olan bölgenin üzerinde tutulması çözüm olacaktır. Diş çürüğüne bitkisel çözüm dendiğinde ilk olarak akla gelendir.

Buğday Çimi Suyu

Diş etleri ve dişlerdeki enfeksiyonlardan koruyan doğal bir antibiyotik olarak bilinir. Düzenli tüketilmesi durumunda diş ağrılarının azaltılması konusunda etkili olacaktır. Antiseptik özelliği sayesinde iyileştirici etkisini göreceksiniz. Ağızda bekletilmesi durumunda bakterilerin yayılmasını engelleyecek ve diş ağrısını da büyük ölçüde azaltacaktır. Diş ağrısına iyi gelen bitkisel dendiğinde mutlaka buğday çimi suyu da denemeniz gerekenler arasında yer alıyor. İyileşmeyi maksimum oranda sağlıyor.

Çörek Otu

Uyuşturmasını beklemeniz doğru değildir. Çörek otunun diş üzerinde uyuşturucu bir etkisi yoktur. Ancak düzenli olarak kullanmanız halinde, ağrıya neden olan durumların ortadan kalkması konusunda son derece destekleyici olacaktır. Bu durumda direkt olarak vücudun bağışıklık sistemini de güçlendirici etkisi ile yaşanan sorunu tamamen ortadan kaldıracaktır. İyileşme etkisi sayesinde, en hızlı şekilde çözüm olmayı başaracaktır. Diş ağrısına iyi gelen yöntemler arasında çörek otunun aynı zamanda lapa haline getirilip, dişte bir süre bekletilmesi de var. Aynı zamanda tüketerek de iyi gelmesini sağlayabilirsiniz. Önerilere göre hareket etmeniz halinde iyileşme kısa sürede olacaktır.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet