Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
Dişleriniz çok fazla sıcak ve soğuk ürün tüketiminden kaynaklı ağrılar yapabilir. Eğer ki dişleriniz çok hassas ise daha fazla ağrı yapabilir.

Dişleriniz çok fazla sıcak ve soğuk ürün tüketiminden kaynaklı ağrılar yapabilir. Eğer ki dişleriniz çok hassas ise daha fazla ağrı yapabilir. Dişinizin çürük olduğunu anlamanız için dilinizi değdirdiğinizde çok fazla ağrı yapar. Bu yüzden bu ağrıyı dindirmek için bazı yöntemler uygularız işte onlardan bazıları.

A=Soğuk Tedavisi:

Soğuk ağrıyı hafifletmelerde en iyi yöntem ağrının olduğu bölgeyi soğutarak uyuşturan buz sizin rahatlamanıza yardımcı olabilir. Dişinizde ağrıyan bölgeye 20 dakika arayla uygulayıp ağrınızı hafifletebilirsiniz lakin bu sizin ağrınızı bitirmeyecektir sadece belirli bir süreliğine hafifletecektir.

B=Tuzlu su ile gargara:

Bir bardak ılık suya 1 çay kaşığı tuz sizin için yeterlidir. Ağzımızın içinde gezdir ererek gargara yapmalıyız bilindiği üzere tuz mikropları öldürdüğü için ağrıyan bölgedeki bakterilerde ölerek sizin dişinizin ağrısını geçirecektir.

C=Karanfil Yağı:

Bence en etkili diş ağrısı dindirme özelliğine sahip ürün çünkü ağrıyan bölgeyi uyuşturarak dişinizin ağrısını hafifletiyor. Sadece ağrıyan bölgeye karanfil koymak pek de yararlı değil lakin yağı çıkınca çok etkili ve yararlı bir ilaç oluyor.

D=Ağrı kesici:

Doktorunuzun önermiş olduğu bir ağrı kesici varsa onu kullanmanızı tavsiye ederim çünkü ağrı kesicilerde diş tedavisinde büyük bir rol oynamaktadırlar.

En iyi yöntem bir diş doktoruna gözükmektir çünkü düş ağrısının altında daha büyük sorunlar yatıyor olabilir. En basiti bunca tedaviyle uğraşmak yerine dişinizi çektirip bu açılardan kurtulabilirsiniz.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet