Diş İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler

Diş İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler
Diş iltihabı nasıl geçer? Diş iltihabı için bitkisel reçeteler arasında neler bulunur? İşte sizin için çözüm önerileri…

Diş iltihabı nasıl geçer? Diş iltihabı için bitkisel reçeteler arasında neler bulunur? İşte sizin için çözüm önerileri…

Diş İltihabı için bitkisel reçeteler, tam olarak nedir? Bitkisel tedavi, tıbbi ilaç kullanmadan mevcut sağlık sorununun çözümlenmesi demektir. Bunun için de diş iltihaplarında çözümlenmesi gereken pek çok durum olabilir. Bitkisel yöntemler ile diş iltihabının iyileştirilmesi mümkündür. Siz de çözümü sağlayabilirsiniz.

Koyun Otu

Daha önce belki de duymadığınız ancak diş iltihabına iyi gelen yöntemler arasında olan koyun otu var. 3-4 kaşık ufalanmış bitkiyi 2 bardak suya ekleyerek kaynayın. 20 dakika kaynaması yeterli olacaktır. Ardından süzerek sıcak su ile gargara yapmanız yeterlidir. Gargarayı günde en az 3 kere yapmaya özen gösterin. Ancak fazla yapmanızda da sakınca yoktur. Direkt olarak ağrılı olan dönemlerde de hemen yaparak, ağrıyı da azaltması konusundaki etkisini görebilirsiniz.

Kenevir

İltihaplanma ve ağrı söz konusu olduğunda, akla gelen bitki çeşitlerinden biri kenevirdir. 1 bardak kaynar suya bir kaşık dövülmüş olan kenevir ekleyerek 10 dakika bekletin. Ardından yudum yudum gün içinde içerek bitirin. Diş iltihabına iyi gelen öneriler arasında, mutlaka kenevir de olacaktır. Bitkisel çözümler için sunulan bu seçeneği de değerlendirip uygulayabilirsiniz. Sizin için sunulan bitkisel çözüm önerileri arasında var.

Kekik

Kekiği kaynatarak suyu ile gargara yaptığınızda iltihaplı olan bölgede hafifleme olacaktır. İltihaplı olan bölgenin iyileştirilmesi açısından son derece etkili bir çözümdür. Kekik sayesinde, hemen o bölgede antiseptik özellik devreye girecektir. Ağrının azalması ve şişliğin inmesi konusunda da destekleyici etkisini göreceksiniz.

Atkuyruğu Otu

Diş iltihabına iyi gelen öneriler arasında yer alıyor. Ay kuyruğu otunun 10 dakika kaynatılması yeterli oluyor. Bu su ile gargara yapmanız halinde, son derece etkisini göreceksiniz. Kısa süre içinde iyileşme sağlanacak. Var olan şişliğin inmesi de mümkün olacak. Diş iltihabına evde ne yapılır sorusunun yanıtı kapsamında detaylar sunuluyor. Evde yapabileceğiniz öneriler sayesinde, iyileşmenin görülmesi de mümkün olacaktır. Bu durumda seçim tamamen aittir.

Bitkisel çözüm önerilerini uygulayarak sonuç alabilirsiniz…

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet