Dudak Yaraları İçin Bitkisel Reçeteler

Dudak Yaraları İçin Bitkisel Reçeteler
Dudak yaraları nasıl geçer? Dudak yarasını evde geçirecek yöntem nedir? Dudak yaraları için bitkisel reçeteler…

Dudak yaraları için bitkisel reçeteler verilmiştir. Daha hızlı bir şekilde iyileşmeyi sağlamak açısından sunulan yöntemler olacak. Doğal yöntemleri kullanmak, iyileşme etkisini görmeyi hızlandırır. Direkt olarak siz de bitkisel çözüm önerileri ile dudak yaralarından kurtulabilirsiniz.

Zeytinyağı

Besleyici özelliği ile dikkat çeken zeytinyağı, dudakta mevcut olan yaranın iyileşmesini hızlandırır. Gün içinde zeytinyağının kullanılması ile enfeksiyon riski de azaltılır. Genel olarak dudak yarası enfeksiyon ya da akne kaynaklı olur. Bu durumda direkt olarak iltihaplanma ya da yaralanma olabilir. Yaranın bulunduğu bölge ya da dudak çevresi için fazlasıyla gerilme söz konusu olabilir. Dudak aynı zamanda çatlayabilir. Tüm bunlara çözüm olarak önerimiz doğal bir tedavi yöntemi için zeytinyağının günde 2 kere sürülmesidir. Bu sayede ağrı ve hassasiyet minimum oranına getirilmiş olacaktır.

Vazelin

Bir diğer besleyici çözüm önerimiz ise vazelin oluyor. Dudak yaralarına bitkisel çözüm olarak, pratik bir özüm önerisidir. Dudaklarınızda eğer sık sık yaralanmalar oluyorsa, bu durumda vazelin kullanımının da sık sık olması önerilerimiz arasında. Doğal gücünden faydalanarak, dudaklarınızın beslenmesini sağlayabilirsiniz. Vazelini sürdükten sonra dudaklarınıza 10 dakika boyunca masaj yapmanız önerilir. Bu durumda etkisini de en hızlı şekilde göreceksiniz.

Karbonat

Kendine özgü yapısı ile dikkat çeken karbonat, enfeksiyon sorunlarını minimuma indirir. En hızlı yöntemdir ve hem ağız içini hem de dudak yaralarını hemen iyileştirir. Özellikle yanlış beslenme ya da vitamin eksikliğine bağlı olarak ağın içinde yara çıkıyorsa, mutlaka çözüm önerisi karbonat olacaktır. Dudak yaralarına bitkisel çözüm dendiğinde karbonat akla gelecektir. Bir miktar karbonatı yaranın olduğu bölgeye sürün ve hafif hareketler ile ovalayın. Bu sayede iyileşme etkisi de arttırılır.

E Vitamini Yağı

Cildi besleyen vitaminin E vitamini olduğu bilinir. Dudakta deri kopmaları ya da kabarmalar olması halinde en doğru tedavi yöntemi e vitamini takviyesi olacaktır. Bunu bir krem ile yapabilir ya da direkt olarak yağı sürebilirsiniz.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet