Göz Kenarındaki Kırışıklıklardan Kurtulma Yöntemi

Göz Kenarındaki Kırışıklıklardan Kurtulma Yöntemi
Burada, göz çevresindeki kırışıklıkları önleyen, doğal ve yapımı kolay bir tarif olan bal mumu yöntemine yer verilmiştir.

Kişisel bakım, insanın kendisini mutlu hissetmesi sağlayan etkenlerden bir tanesidir. Her insan bakımlı olmak ve genç görünmek isteyebilir. Yaş aldıkça göz kenarlarımızda kırışıklıklar oluşmaktadır ve bu bazı insanları mutsuz edebilmektedir. Bunun için burada göz çevresindeki kırışıklıkları önleyen doğal bir tarife yer verilecektir. Tarif için gerekli malzemeler sadece bal mumu ve sızma zeytinyağıdır.

Öncelikle tencerede kaynattığınız sıcak suyun içerisine bir kap yerleştiriniz. Daha sonra aktardan aldığınız bal mumundan bir çay kaşığı alarak bu kaba koyunuz. Bal mumu eriyene kadar karıştırınız. Eriyen bal mumunun içerisine bir yemek kaşığı sızma zeytinyağı eklenir ve karıştırılmaya devam edilir. Karışım birbiriyle özleşene kadar karıştırılmalıdır. Karışım çok katı olursa, tekrar bir miktar zeytinyağı ekleyerek karıştırabilirsiniz. Daha sonra kabı sıcak suyun içerisinden alarak karıştırmaya devam ediniz. Karışım kremsi bir hal alana kadar karıştırılmalıdır. Daha sonra karışımın donması beklenmelidir. Bu işlem biraz uzun sürebilir. Kremsi hal alan karışım bozulmayacağı için bir kaba alınarak saklanabilir. Karışımı gece yatarken göz çevresindeki kırışıklıklarınıza sürebilirsiniz. Sabah yüzünüzü yıkayınız. Bu işlemi haftada birkaç gün uygulayabilirsiniz.

Burada, göz çevresindeki kırışıklıkları önleyen, doğal ve yapımı kolay bir tarif olan bal mumu yöntemine yer verilmiştir. Sadece iki malzemeden oluşan bu yöntem hem pratik, hem herkesin evinde uygulayabileceği hem de düzenli kullanım dâhilinde oldukça etki gösteren bir yöntemdir.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet