Kış Aylarında Hastalığı Önlemek

Kış Aylarında Hastalığı Önlemek
Soğuk algınlığı grip ve boğaz ağrısını önceden önlemek için yapılması gerekenler.

Kış aylarının güzel yanları olması sıra kötü yönleri de soğuk algınlığı , grip , boğaz ağrısı gibi insanı hayattan bezdiren hastalıklar vardır. Bu rahatsızlıklarda herkesin kullandığı bir kaç yöntemler var.

Örneğin ; nane limon, mercimek çorbası, tarhana çorbası gibi anneanne tarifleri vardır.

Bu hastalıklara yakalandıktan sonra yöntemleri uygulamanın bize pekte bir faydası olmadığı gibi iş işten geçmiş oluyor. Mesela araçla seyahat ederken emniyet kemerinizi takmadınız ve araç kaza yaptı ve yararlandınız. Sonradan kemer takmanın size bir faydası olmayacaktır, çünkü iş işten geçmiştir.

Hastalığa yakalanmadan, önlemek günlük hayatımızı ayakta tutacaktır. Ekim ve kasım aylarında havaların soğumaya başladığı aylarda yavaş yavaş kışlık kıyafetleri çıkarıp uzun kollu kıyafetler giymeye başlamalıyız.

Ne kadar sevmesek de sebze tüketmeyi ihmal etmemeliyiz çünkü pırasa, kereviz, karnabahar, brokoli, ıspanak gibi sebzeler vücut direncini ayakta tutmakta. İşkembe çorbası, kelle paça çorbası, kemik suyu çorbası gibi sakatat bulunan sıvı gıdalar tüketmeliyiz.

Sarımsak, limon, turp, tere, dereotu gibi sebzeleri de ana yemeğin yanından muhakkak eksik etmemeliyiz .

Bu yöntemler hastalığa yakalanmadan önlemek için önemli etkenlerdir. Sağlıklı bir kış geçirmeniz dileğiyle afiyet olsun.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet