Kışa Girerken Vücudunuzu Sonbahar Detoksu ile Yenileyin

Kışa Girerken Vücudunuzu Sonbahar Detoksu ile Yenileyin
Yaz aylarını geride bıraktığımız şu günlerde sağlıklı bir sonbahar-kış dönemi geçirmek için vücudunuzu toksinlerden arındırmanız oldukça önem taşıyor.

Yaz aylarını geride bıraktığımız şu günlerde sağlıklı bir sonbahar-kış dönemi geçirmek için vücudunuzu toksinlerden arındırmanız oldukça önem taşıyor. Yazın hareketli bir dönem geçirdiğiniz için oldukça fazla yıprattığınız vücudunuz ancak, iyi bir detoks programıyla kendine gelebilir.

Ayrıca, sadece 3 gün uygulayacağınız detoks programıyla sadece bünyenizi kışa ve hastalıklara dirençli hale getirmeyecek, aynı zamanda bir miktar kilo verip kışın kilo alma problemini de ortadan kaldırmış olacaksınız. Detoks uygulamak ise sanılanın aksine kabarık listeleri uygulamak değil, sadece birkaç basit kurala uymanızdan geçmektedir.

İşte Size Basit Ama Oldukça Yarayışlı Birkaç Öneri…

İlk olarak detoksu sadece 3 gün uygulamanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Bu üç gün boyunca da hayvansal proteinleri asla tüketmemelisiniz. Diyet listenizde sadece sebze ve meyveye yer vermeniz gerektiği fikrine şimdiden alışmanız gerekiyor.

Diğer yandan, detoksun amacı bağırsaklarınızı da temizleyip canlandıracağından kesinlikle lifli yiyeceklere öğünlerinizde yer vermeniz gerekiyor. Detoksun en önemli bir diğer maddesi de kesinlikle tüm vücudunuzdan toksinleri atmanıza yarayacak su tüketimidir. Günde tüketilmesi gereken miktar fiziksel özelliklerinize, gün içinde sarf ettiğiniz efora göre değişse de günlük sıvı ihtiyacınızın çoğunu sudan karşılamanız gerekiyor. Geri kalan sıvı ihtiyacınızı ise doğal meyve sularından karşılayabilirsiniz.

Son olarak da, beslenmenizi mevsim sebze ve meyveleriyle yapmanız çok önemli. Çünkü bünyenizin biyolojik programı her yiyeceği mevsiminde tüketmeye programlı.

Daha sağlıklı ve dinç bir kış geçirmeniz dileğiyle!

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet