Protez Tırnak Nedir? Nasıl Yapılır?

Protez Tırnak Nedir? Nasıl Yapılır?
Protez tırnak hakkında ufak bir bilgi aynı zamanda yapımı ile ilgili de küçük bir bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz.

Jel tırnak, dipping tırnak ve akrilik tırnak gibi farklı çeşitleri olan protezli tırnak; tırnak üzerine özel jeller yani koruyuculardan sonra tırnak uçlarına plastik tırnakların yerleştirilmesi ile elde edilmiş olan ve oldukça hoş bir görünüm sağlamak ile beraber aynı zamanda kullanışlı bir tırnak ürünüdür.

Takma tırnaklara göre daha doğal bir görüntü sağlamaktadır ve daha sağlam bir yapısı vardır protez tırnağın. Protez tırnaklar düzenli olarak bakımları yapıldığı zaman yıllar boyu kullanılabilmektedir.

PROTEZ TIRNAK NASIL YAPILMAKTADIR?

Yaklaşık 1, 1.5 saat sürmektedir protez tırnağın yapımı ve bu süre içerisinde kişinin kendi tırnağı üzerine koruyucu madde sürülmektedir. Bu koruyucu madde hem gerçek tırnağa protez tırnağın yapışmasını sağlamak ile beraber törpüleme işlemi yapılırken tırnağın zarar görmesini engellemektedir.

İkinci aşamada ise protez tırnak tırnağın uç kısımlarına yerleştirilir ve yapıştırılır ardında da törpüleme işlemi yapılarak tırnağın şekillenmesi sağlanmaktadır.

Törpüleme işleminde tırnağın uç kısımları da dışındaki diğer kısımları da özel akrilik yada tırnak jeli ile kaplanmakta ve en son aşama tırnak yüzeyleri parlatılması için törpülenmektedir.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet