Yüzdeki Ölü Deriyi Yok Eden Doğal Yöntem

Yüzdeki Ölü Deriyi Yok Eden Doğal Yöntem
Yazımızda sizlere yüzünüzdeki ölü derilerden kurtulmanız adına uygulayabileceğiniz doğal ve basit bir yöntem olan mısır unu maskesi tarifi verilmiştir.

Cilt bakımı, insanlar için vazgeçilmezdir. İnsanlar kendilerini iyi hissetmek için cilt bakımı yapma ihtiyacı duyarlar. Aynı zamanda bu, sağlıklı bir görünüm açısından da önemlidir. Her insanın yüzünde ölü deri mevcuttur. Bunlardan kurtulmak için çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemler güzellik merkezlerinin uygulamaları, çeşitli maskeler veya evde uygulayabileceğimiz doğal yöntemlerdir. Burada sizlere cildinizdeki ölü derilerden kurtulma adına, herkesin evinde uygulayabileceği doğal bir işlem olan mısır unu maskesinin tarifi verilecektir. Bu işlem için gereken malzemeler sadece mısır unu ve süttür.

Öncelikle yüzünüz temizlenmiş olmalıdır. Daha sonra bir kâse içerisine bir yemek kaşığı mısır unu eklenir. Bunun üzerine de birkaç tatlı kaşığı süt eklenir (Karışım kremsi bir hal alacak şekilde süt eklenmelidir). Daha sonra bu iki malzeme iyice karıştırılır. Hazır olan bu karışımı, temizlenmiş cildinize masaj hareketleri yaparak 5 dakika boyunca uygulamalısınız. Yüz, bu işlem sonrasında yıkanmalıdır. Yüzünüzü soğuk suyla yıkarsanız gözenekleriniz de sıkılaşacaktır. Daha sonra yüzünüze herhangi bir nemlendirici uygulayabilirsiniz. Bunu haftada iki kere yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu işlem sivilcesi yoğun olanlar dışında her cilt tipine uygundur.

Yazımızda sizlere yüzünüzdeki ölü derilerden kurtulmanız adına uygulayabileceğiniz doğal ve basit bir yöntem olan mısır unu maskesi tarifi verilmiştir. Bu yöntem hem yüzdeki ölü deriyi cildinizden uzaklaştırır, hem de kırışıkları önleyici bir özellik bulundurur. Düzenli kullanıldığı takdirde etkisini çabuk gösterecek bir işlemdir.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet