Aloe Vera ile Göz Altı Maskesi

Aloe Vera ile Göz Altı Maskesi
Aloe vera bitkisi pek çok kişi tarafından sevilen ve tercih edilen, aynı zamanda oldukça faydalı bir bitkidir. Genellikle yara tedavisi ve cilt bakımı alanında oldukça fazla tercih edilmektedir.

Aloe vera bitkisi pek çok kişi tarafından sevilen ve tercih edilen, aynı zamanda oldukça faydalı bir bitkidir. Genellikle yara tedavisi ve cilt bakımı alanında oldukça fazla tercih edilmektedir. Aloe vera, düzenli kullanımda cildi oldukça iyi seviyeye getirmektedir.

Maske tarifine geçecek olursak gerekli malzemeler şu şekilde sayılabilir;

Bir dal kesilip suda 1 saat bekletilmiş aloe vera bitkisi veya kişisel bakım mağazalarında da satılan aloe vera kremi.

Zeytinyağı

Malzemeler genellikle temin edilecek malzemeler olup sadece iki malzeme gerektiğinden de ekstra konforlu bir maskedir. Az önce de bahsedildiği üzere bir dal aloe vera dalından kesilir ve acı suyunun çıkması amacıyla bir bardak su içerisinde 1 saat civarında bekletilir. Daha sonra dikkatli bir şekilde aloe vera jeli bitkinin içinden çıkarılır. Daha önce de belirtildiği üzere aloe vera bitkisinin bulunmadığı ortamda krem de temin edilebilir. Daha sonra aloe vera jeli ile bir çay kaşığı zeytinyağı ilave edilir. Göz altına yaklaşık olarak 1 dakika boyunca masaj yapılarak uygulanır ve daha sonrasında göz altları kuru bir peçete yardımı ile kurulanır. Ardından 10 dakika sonra ise ılık su ile göz altları yıkanır. Maske yapımından sonra geriye kalan maske kapalı bir kap ile dolaba kaldırılabilir. Bu maske özellikle düzen ister. Bu maske düzenli bir şekilde uygulandığında göz çevresinde nemlilik, ışıltı ve sağlıklı bir görüntü gözlemlenecektir. Sağlıklı ve güzel günler.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet