Bağırsakları Temizleyen ve Sindirimi Rahatlatan Besinler

Bağırsakları Temizleyen ve Sindirimi Rahatlatan Besinler
Bazı besinler gerçekten de bağırsak sağlığına iyi geliyor ve sindirim sistemini rahatlatıyorlar. Sizler için bağırsakları temizleyen besinleri sıraladık.

Bağırsaklar bilindiği üzere ikinci beyin olarak adlandırılır. Strese girdiğimiz an sadece başımızda değil karnımızda da ağrı hissederiz. Ya da korku anında bağırsaklarmız da hareketlenme olur. Duygu ve durumlarımızda etkiye açık bağırsaklarımızın sağlı da son derece önemlidir.

Yediğimiz her şey midedeki asitlerin yardımıyla parçalandıktan sonra bağırsaklara gider ve vücut için gerekli olan vitamin ve mineralleri bağırsaklar yardımıyla alınır. Kişiden kişiye değilse de yediğimiz bazı şeyler pek te bağırsak sağlığı için iyi değildir. Ancak bağırsak sağlığına ne iyi geldiğimi bilir ve dikkat edersek, ikinci beyin olarak adlandıran bu organımıza iyi bakmış ve mutlu olmuş oluruz.

Gelin hep birlikte bağırsaklara iyi gelen ve bağırsak sağlığını koruyarak, temizleyen besinlere bakalım.

Bağırsakları Temizleyen Besinler

Yağlı gıdalar, fastfood ve dondurulmuş gıdalar bağırsak sağlığı için pek iyi değildir. Genelde karbonhidrat ağırlık beslenen kişilerde bağırsak tembelliği söz konusudur. Bu zamanla tuvalete çıkma sıklığını azaltır ve kişide şişkinlik yapar. Ancak bazı besinler bağırsakları temizlemek için birebirdir.

Bağırsakları temizleyen besinlerin başında; karabiber, kimyon, zerdeçal, biberiye, pul biber, keçiboynuzu, rezene ve yeşil yapraklı besinler gelir.

Ulaşımı son derece kolay bu besinlerin yanı sıra; pancar, lahana, kereviz, keten tohumu, sarımsak, elma ve limon da oldukça etkilidir.

Bağırsakları Temizleyen Doğal Karışım

Bağırsaklarımızı temizlemek için bazı sebze ve meyveleri karıştırarak harika doğal kürler hazırlayabilirsiniz. Şimdi vereceğimiz tarif ise hazırlaması da kolay uygulaması da. Ancak günde en az 2-3 litre su içmeyi ihmal etmemiz gerektiğiniz altını çizelim.

Malzemeler

  • Elma sirkesi
  • Bal

Uygulama

Elma sirkesi ve balı karıştırarak macun kıvamında bir karışım elde edin. Ardından 7 gün süresince her sabah 1 tatlı kaşığı tüketin.

+Hazırladığınız karışımı buzdolabında muhafaza edin.

Keşfet