Bir çok kişi bunu bilmiyor. Soğan ve balı karıştırıp tüketirseniz, o sorun geçiyor

Bir çok kişi bunu bilmiyor. Soğan ve balı karıştırıp tüketirseniz, o sorun geçiyor
Soğan ve bal iki ayrı mucize besin. Bu iki mucize besinin pekte bilinmeyen bir faydasına yer verildi...

Çoğu zaman herkesin başına öksürük ve soğuk algınlığı gibi bir rahatsızlık gelebilir. Doğal formüllere ihtiyaç duyarız böyle durumlarda.. Elimizin altındaki seçenekleri değerlendirmek isteriz.

İşte imdadımıza soğan ve bal gibi besinler yetişir. Bal vücuda enerji veren bir besindir. Vücudumuzun zinde kalmasını sağlayan bal aynı zamanda da bağışıklık sistemimizi güçlendirir.

Soğan ise başlı başına bir mucizedir. Vücudumuza sağladığı faydalar çok sayıda araştırmaya konu olmuştur. Soğan bağışıklık sistemini koruyan mucize sebzelerden biridir. Soğanın en büyük faydaları arasında ise soğuk algınlığı ve kış hastalıklarına karşı koruyucu kalkan olması gelir. Başlı başına büyüklerimiz eskiden akşam yemeklerinde bir baş soğanı kırar ve onu dörde böler sonra da tuzlar yerlerdi. Böylelikle vücudu kış hastalıklarına karşı korumuş olurlardı. Şimdilerde kokusundan dolayı çoğu kişi tercih etmez ama soğan başlı başına bir mucizedir. Akşam gazetesi tarafından yayınlanan bir haberde soğanın pekte bilinmeyen bir mucizesine yer verildi.

Yayınlanan haberde soğan ve bal ile hazırlanan kür tarifi verildi. Bu tarif sayesinde öksürük sorununa doğal çözüm bulmuş olacaksınız. Tarifin ayrıntıları da tek tek anlatıldı.

Hazırlanışı oldukça basittir. Bir adet kuru soğanı iri şekilde doğrayın. Ardından üzerine bir yemek kaşığı bal koyup, bu karışımı bir kavanozun içinde en az 3 saat kadar sulanması için bekletin.

Daha sonra elde ettiğiniz suyu için. Öksürüğünüze iyi gelecektir. Soğan vücuttaki enfeksiyonları gidererek bağışıklığı güçlendirirken bal içerdiği vitamin ve minerallerle güç ve enerji verir.


KARABİBER DE EKLENMELİ

Karabiber ve bal karışımının da en büyük faydası öksürük üzerinedir. Karabiber, kimi zaman farklı hastalıklardan dolayı meydana gelen öksürükleri önlemede, kimi zaman da farklı alerjik durumlarda meydana gelen inatçı öksürüklerin giderilmesinde çok büyük fayda sağlar.

Bal ilave edildiğinde ise etkisini daha da artırmaktadır. Kaynar suyun içerisine çekilmiş karabiber ve bal ekleyerek karıştırın. Demlendikten sonra süzüp içebilirsiniz.

Keşfet