Ceviz yapraklarının bilinmeyen etkisi! 1 Bardak kaynatıp içmek yetiyor

Ceviz yapraklarının bilinmeyen etkisi! 1 Bardak kaynatıp içmek yetiyor
Ceviz en faydalı besinlerden biri. Ancak yaprağı çok daha faydalıymış

Beyne faydaları bitmeyen ceviz vücudumuz için de çok faydalı bir besin. Ceviz çok doyurucu bir besin olması nedeniyle sincapların da sevdiği besinler arasında yer alıyor. Hemen hemen her bölgede yetişen pek bilinmeyen bazı mucizeleri ortaya çıktı!

Ceviz yaprağının faydalı olduğu ortaya çıktı. Önümüzdeki bir kaç güne cevizler yetişecek. Yaprakları ise cevizin kendisinden daha faydalı çıktı.

Milliyet gazetesinde yayınlanan bir içerikte ceviz yaprağının bilinmeyen mucizeleri anlatıldı

Ceviz yaprağının bazı önemli faydaları

Ceviz yaprağı saç rengini parlaklaştırmaya, böylelikle saçınızın daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Ceviz yapraklarını püre haline getirerek, şampuanınıza koyarsanız saçınız eskisinden daha sağlıklı ve daha canlı bir görünüme kavuşacaktır.

Bitti mi? Hayır bitmedi. Ceviz yaprağının başka faydaları da var! O faydalar da Milliyet gazetesi tarafından paylaşıldı

Ceviz yaprağını cildinize uygulamak için, yarım litre su ve 20 gr kurutulmuş ceviz yaprağı yeterlidir. Su kaynar derecede olmamalı, suyun sıcaklığı 50-60 derecede olmalıdır. Yarım litre suyun içine ceviz yapraklarını ufalayarak atar ağzını kapatır ve kullanıma hazır hale gelmesi için 1 saat beklersiniz.

Peki ceviz yaprağı nasıl kullanılacak? MİLLİYET gazetesi Ceviz yaprağının kullanılış tarifini de verdi! İşte bilmeniz gereken o tarif

Sabah ve akşam günde 2-3 defa kullanabilirsiniz. Bir pamuk yardımı ile yüzünüze kompres yaparak kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde cildinizdeki sivilceler ve sivilce izleri kaybolacaktır.

Peki Ceviz Yaprağı Nasıl Kaynatılacak?

Yarım olarak ya da bir tatlı kaşığı ince kıyılmış ceviz yaprağı, 1 su bardağı ölçeğindeki kaynar su ile birlikte haşlanır. 5 dakika boyunca demlendirilen su ve yaprak, demleme ardından süzülür. Ardından bu çay gün boyunca 1 veya 2 bardak yudum yudum içilebilir.

Bu harika bilgileri arkadaşlarınızla da paylaşın! Onlarda yararlansınlar

Keşfet