Çocuklarınızın da çok seveceği Su Muhallebisi Tarifi

Çocuklarınızın da çok seveceği Su Muhallebisi Tarifi
Su muhallebisi çocukların da çok seveceği bir tatlıdır. Üstelik çokta kolaydır su muhallebisi

Evde gerekli malzemeler varsa kolaylıkla su muhallebisi yapabilirsiniz. İşte tadına doyum olmayacak su muhallebisinin tarifi.

Su Muhallebisi Tarifi
Su Muhallebisi Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

  • 2 su bardağı ile süt
  • 2 su bardağı ile su
  • 1 su bardağı ile toz şeker
  • Yarım su bardağı ile mısır nişastası

Sosu için:

  • 3 yemek kaşığı ile gelincik ya da kızılcık şerbeti
  • Yarım çay bardağı ile gül suyu

Su Muhallebisi Tarifi Nasıl Hazırlanır?

Öncelikle muhallebiyi hazırlamaya başlayalım. Geniş bir tencerenin içerisine nişastayı alalım ve bir çırpının yardımıyla karıştırıp az az süt ve su ekleyelim. Kıvamını iyice açalım ve içerisine şekeri de ekleyerek ocağın üzerine alalım.

Muhallebiyi sürekli karıştırarak orta ateşte kıvam alıncaya kadar pişirelim. Bir servis kabına veya bardaklara su tutalım ve fazla sularını akıttıktan sonra muhallebi karışımını eşit olacak bir şekilde paylaştıralım. Muhallebi oda sıcaklığına gelene dek bir kenarda bekletelim ve sonra buzdolabına kaldıralım.

Şimdi de sosunu hazırlamaya başlayalım. Gül suyu ile kızılcık şerbetini güzel bir şekilde karıştıralım. Kıvam alan su muhallebilerini ters bir şekilde çevirerek üzerine sosunu dökelim. Su muhallebisi servise hazır, sevdiklerimize ikram edebiliriz. Herkese afiyet olsun!

Su Muhallebisi Tarifinin Servis Önerisi Nedir?

Su muhallebilerini buzdolabında bir süre soğuttuktan sonra kalıbından ters çevirerek çıkaralım. Servis tabaklarına aldıktan sonra hazırladığımız sosu veya sadece pudra şekerini de ilave edebilirsiniz. Arzunuza göre, farklı meyve sosları veya çikolata sosu eşliğinde de sevdiklerinize servis edebilirsiniz.

Keşfet