Çok Şaşıracaksınız. Eğer Turşu Suyunu Balla Karıştırıp İçerseniz

Çok Şaşıracaksınız. Eğer Turşu Suyunu Balla Karıştırıp İçerseniz
Turşu suyu ve balla elde edilen bu karışım sizi çok şaşırtacak. Bakın iki harika besin birleşince nasıl bir sonuç ortaya çıkıyor..

Turşu ve Bal Türk mutfağında vazgeçilmez iki besindir. Turşunun en az kendi kadar suyu da faydalıdır.

Ancak bugün sizlere Turşu suyu ve balla elde edilen harika bir doğal tariften bahsedeceğiz. Deneyen bir çok kişi faydasını gördüğünü söylemektedir.

Sabah'da yer alan habere göre: Turşu suyu ve balla elde edilen karışımın harika faydalarından bahsedildi.

Yaz aylarında sivri sinekler gerçekten can sıkıcı olur. Eğer sivrisinek ısırıklarının acısı ve kaşıntısından kurtulmak istiyorsanız bir miktar turşu suyunu pamuğa batırın ve kaşınan bölgeye sürün. Gerek acı gerekse de kaşıntı ortadan kalkacaktır.

KAS TUTULMALARINA DA İYİ GELİR

Beslenme uzmanlarının verdiği bilgilere göre Turşu suyunda bol miktarda sodyum ve potasyum bulunur. Bilim insanlarının uzun süren araştırmaları sonucunda da bu gerçek ortaya çıkmıştır. Bu konuyla ilgili olarak Yapılan araştırmalara göre spordan bir saat önce içilen turşu suyu kas ve kramp sorunlarını büyük ölçüde azaltıyor.


AYRICA BAKIR EŞYALARI PARLATMAYA YARDIMCI OLUR

Herkesin evinde muhakkak bir tane de olsa bakır eşya bulunmaktadır. Ancak bakırcılık mesleği günümüzde pek yaygın olmadığı için onları tamire gönderemiyoruz. Bilindiği gibi Bakır eşyalar genellikle çok çabuk kararma yapar. Ve Bu durumun önüne geçebilmek için bakırcıya gitmek gerekir. Ancak vereceğimiz bilgi sayesinde bakırcılara gitmenize gerek kalmayacak çünkü bakır eşyalarınızı turşu suyuyla silebilirsiniz. Kullanmadığınız bir havluya az miktarda turşu suyu dökün ve bakır eşyanızı bu havluyla silin. Bir süre sonra bakır eşyanızın parladığını göreceksiniz.

MİDE EKŞİMESİNE DE İYİ GELİR

Mide yanması ve mide ekşimesi gerçekten can sıkıcı bir durumdur eğer sizde Mide ekşime problemini sık sık yaşıyorsanız bir miktar turşu suyu ile balı karıştırın. Ve o suyu için. Bu sayede Mide ekşimesinden eser kalmayacaktır.

FARANJİTE DE İYİ GELİR

Turşu suyu sadece mide yanmasını geçirmez. Beslenme uzmanlarının verdiği bilgilere göre Turşu suyunda yer alan sirke en az antibiyotik şurupları kadar etkilidir. Küçük bir not daha Faranjitin verdiği zararlardan kısa sürede kurtulmak istiyorsanız bir bardak turşu suyu size unutmayın şifa olacaktır..

Görüldüğü gibi Turşunun en az kendisi kadar turşu suyu da faydalıdır. Sizlerde turşu suyuyla ilgili bu bilgileri arkadaşlarınızla paylaşarak onların yararlanmasını sağlayın

Keşfet