Eldeki Sarımsak Kokusunu Ortadan Kaldıran Yöntem

Eldeki Sarımsak Kokusunu Ortadan Kaldıran Yöntem
Elinizdeki sarımsak kokusundan kurtulmak aslında çok basittir. İşte kesinlikle işe yarayan yöntemle elinizdeki sarımsak kokusundan kısa sürede kurtulacaksınız.

Sarımsak, bilinen en etkili doğal antibiyotiktir. Pek çok hastalığa karşı koruma görevi gören sarımsak, başta saç ve tırnak, kanser, kilo kontrolü, kalp ve damar hastalıkları olmak üzere cinsel sağlığın da korunmasında etkilidir. Ayrıca yemekler için mükemmel bir aroma ve tat vericidir.

Sarımsak, baskın bir kokuya sahiptir. Normal sarımsak da taze sarımsak da oldukça kokuludur. Sadece ağızda değil, doğrayan kişinin elinde de koku bırakmaktadır. Birçok kişi için rahatsızlık verici olan bu durumu siz de yaşıyorsanız, vereceğimiz yöntem ile kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Sarımsak Kokusundan Kurtulmanın Yöntemleri

1- Diş Macunu

Eğer sarımsak doğradıktan sonra elinizde kokusu kaldıysa, küçük bir parça diş macununu elinize sürün. 5 dakika bekledikten sonra ılık su ile kurulayın.

2- Gargara

Sarımsak kokusunu gidermenin bir diğer yolu ise naneli veya mentollü ağız gargarasıdır. Ağız gargarası işe elinizi yıkayın. Aynı zaman da dişinizi fırçaladığınızda gitmeyen kokular ağız gargarası ile gidecektir.

3- Maydanoz

Sarımsaklı yiyeceklerin yanında maydanoz yiyerek, koku oluşumuna engel olabilirsiniz.

4- Meyve

Elma ve armut gibi nefes tazeleyen meyveleri yiyerek ağızda kalan sarımsak kokusundan kurtulabilirsiniz.

Keşfet