Eti Daha Lezzetli Hale Getiriyor! Lokum Gibi Et Pişirmenin Püf Noktası

Eti Daha Lezzetli Hale Getiriyor! Lokum Gibi Et Pişirmenin Püf Noktası
Kırmızı et pişirirken veya köfte yaparken herkes daha lezzetli olmasını ister.. İşte lokum gibi et pişirmenin püf noktaları

Protein deposu olan kırmızı et oldukça faydalı bir besindir. Uzmanlar haftada en az 100 gram da olsa kırmızı et tüketilmesini öneriyor. Fazlası zararlı olan kırmızı et düzenli olarak az az tüketildiğinde sayısız faydası olan bir besin.

Demir, Çinko ve protein açısından zengin olan kırmızı et bir çok hastalığın doğal ilacıdır. Yapılan araştırmalarda kansızlık problemi olanların mutlaka kırmızı et tüketmeleri önerilmektedir.

Ayrıca kırmızı et tüketmenin hafızaya da iyi geldiği bilinmektedir. İşte böylesine faydalı olan kırmızı eti pişirirken lezzetli hale getirmekte önemlidir. Bazı uzmanlar kırmızı etin haşlanarak tüketilmesinin çok daha doğru olacağını belirtmektedir. Bu yüzden kırmızı et tüketirken haşlama yöntemini alışkanlık haline getirirseniz çok daha iyi olacaktır. Ancak buna rağmen çok sayıda kişi tavada pişirme yöntemini tercih etmektedir.

Bir çok kişi ise et pişirirken etinin lokum gibi olmamasından şikayet eder. Mynet tarafından yayınlanan bir içerikte lokum gibi et pişirmenin püf noktalarına yer verildi. Sizde vereceğimiz bu yöntem sayesinde lokum gibi et pişirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki uyarılar doğrultusunda etinizi pişirmek.

İşte adım adım lokum gibi et pişirmenin püf noktası..

Eti pişirmek için üzerinde ızgara izleri olan ağır bir döküm tavaya ihtiyacınız var. Isıyı eşit miktarda dağıtan bu tava, et pişirirken olmazsa olmazımız.


Döküm tavanızı ocağa alın ve 8 – 10 dakika kadar tavayı ısıtın.


Etinizi marine ettiğiniz kaptan alırken fazla sosunu süzün ve üzerine taze çekilmiş tuz ve karabiber serpin.


Etinizi kızgın tavaya yerleştirin ve hiç dokunmayın. Bu mühürleme işlemi etinizin suyunu içine hapseder.


Yaklaşık 2 dakika sonra etin diğer yüzünü çevirin ve sonra da yanlarını mühürleyin.


Mühürleme tamamlanınca lezzet cümbüşüne başlayabilirsiniz! Biraz zeytinyağı, ezilmiş sarımsak, küp küp tereyağı atın tavaya gitsin.


Pişirme süresini kendinize göre ayarlayabilirsiniz.


Pişen etinizi tezgaha alıp biraz dinlendirdikten sonra afiyetle yiyebilirsiniz!

Keşfet