Nasır İçin Bitkisel Reçeteler

Nasır İçin Bitkisel Reçeteler
Bu yazımızda sizlere nasırları şifalı otlar ile tedavi etme yöntemlerini sunuyoruz. Nasır, rahatsız ve dar ayakkabılar giymenin sonucu olarak ayağa yapılan yoğun baskı sonucu ayakta ortaya çıkan hücre veya et dokusunun bir çıkıntısıdır.

Bu yazımızda sizlere nasırları şifalı otlar ile tedavi etme yöntemlerini sunuyoruz. Nasır, rahatsız ve dar ayakkabılar giymenin sonucu olarak ayağa yapılan yoğun baskı sonucu ayakta ortaya çıkan hücre veya et dokusunun bir çıkıntısıdır. Ayrıca çok sayıda ölü hücre ve doku birikiminden oluşur. Kökleri derinin katmanlarında çok derindir ve bunun sonucunda ayakta veya yürürken üzerine basıldığında şiddetli ağrı oluşur.

Şifalı Otlar ile Nasır Nasıl Tedavi Edilir?

Soğan: Bir soğanı küçük dilimler halinde kesin, ateşte iyice kızartın, ardından etkilenen bölgelere koyun ve yumuşak bir bezle bağlayın ve bir gece bekletin ve ertesi gün yıkayın ve nasırları tedavi etmek için bu işlemi her gece tekrarlayın.

Hint Yağı ve Sarımsak: Bir diş sarımsağı iyice dövün ve bir miktar hint yağı ile karıştırıp sprey yapın ve yaranın olduğu yere sürün ve bir parça keten bezle sarın. Dört gün sonra nasır ayaktan kolayca çıkarılabilir.

Arı Propolisi: Bir miktar propolis ısıtılarak tablet şeklinde yapılır. Nasırın üzerine konur ve yumuşak bir bezle bağlanır. 5 gün sonra nasır kökünden düşer.

İncir: Nasır, incir ağacının sapından akan beyaz sıvı ile birkaç gün iyileşene kadar sürülerek bekletilir.

Pırasa: Bir miktar pırasa yaprağı bir miktar sirke içinde 24 saat bekletilir, daha sonra gece boyunca nasıra kompres olarak bir parça pırasa yaprağı yerleştirilip sabah çıkarılır ve nasır çıkana kadar işlem tekrarlanır.

Sarmaşık: Bir miktar sarmaşık yaprağı su ile yoğrulur. Ardından oluşan hamur nasır üzerine yerleştirilir ve bir bez parçası ile nasır iyileşene kadar bağlanır.

Meyan kökü: Ayak nasırını tedavi etmek ve kurtulmak için meyan kökü suyu elde edip, bunu nasırdan kurtulana kadar sürmelisiniz.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet