Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun mide yanması için önerdiği besin

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun mide yanması için önerdiği besin
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu mide yanmasını ortadan kaldıracak formül için dikkat çeken bir besin önerdi. İşte herkesin evinde bulunan ve mide yanmasını geçiren o gıda.

Mide yanması özellikle ilerleyen yaşlarda büyük bir sorun olabiliyor. Türkiye'de 30 yaşın üzerindeki çok sayıda kişinin mide yanması sorunuyla uğraştığı biliniyor.

Özellikle acı tüketen kişilerde çok fazla olan bu sorun bazen de kalıcı bir sorun haline gelebiliyor.

Mide yanmasına karşı kullanılan ilaç ve şuruplarda bazen işe yaramıyor.

Önerdiği sağlık bilgileriyle dikkat çeken Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ise mide yanmasına karşı oldukça etkileyici bir tarif verdi.

Sabah'da yer alan habere göre Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun mide yanmasına karşı önermiş olduğu besin Süt..

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yapmış olduğu açıklamada mide yanması konusunda süt yöntemini öneriyor.

Mide yanması bulunan kişilerin mide yanması başladığında bir Türk kahvesi fincanı büyüklüğündeki bardağa iki yudum süt koyup içmesi gerekiyor. İçilen bu süt Bir iki dakikaya kalmaz o ağrıyı alacaktır. Ve ağrı ilerleyen dakikalarda tekrar başlasa da tekrar süt içince ağrı tümden geçecektir.

Ancak bu yöntem geçici bir rahatlatmadır. Mide yanması probleminiz uzun süredir devam ediyorsa bu konuyla ilgili uzman bir doktora başvurmanızda fayda vardır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun önermiş olduğu bu süt yöntemi mide yanması için sadece anlık bir rahatlatma sağlayacaktır.

Keşfet