Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?
Herkesin merak ettiği bir soruya yanıt aradık. Saç sağlığına önem verenleri ilgilendiriyor.

Brezilya Fönü, keratin içerikli bazı kimyasal ürünlerin kullandığı, saçı 3 ila 6 ay arasında kalıcı düzleştirme yöntemidir. Genelde kıvırcık ve dalgalı saç tipine sahip kişilerin uygulamasını yaptırdığı Brezilya fönü, sadece kadınların değil son dönemde erkeklerinde sıkça başvurduğu saç bakımıdır. Peki Brezilya Fönü nasıl uygulanır? Evde Brezilya Fönü yapılabilir mi? Sizler için merak edilen tüm soruları cevapladık.

Brezilya Fönü Nedir?

Brezilya Fönü, keratin içerikli özel bir karışımın saça uygulanması sonucu 3 ila 6 ay arası saçın düz ve parlak kalmasını sağlayan bir saç bakımıdır.

Brezilya Fönü Hangi Saçlara Uygulanır?

Brezilya Fönü, yıpranmış, kıvırcık ve dalgalı saçlara uygulanabilir. Ancak saç aşırı yıpranmış ise her ne kadar keratin içerikli olsa da Brezilya fönü önerilmemektedir.

Brezilya Fönü İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Brezilya Fönü uygulaması saçın uzunluğuna, dalgalı veya kıvırcık şekline göre 2 ila 3 saat arası sürmektedir.

Brezilya Fönü Uygulama Aşaması Nasıldır?

Saç, özel bir şampuan ile yıkandıktan ve iyice kurulandıktan sonra saç diplerinden uçlarına kadar keratin karışımlı kimyasal bir ürün saça uygulanır. 45 ila 60 dakika arası bekledikten sonra saç tekrardan yıkanır ve ısı uygulaması ile düzleştirilir.

Brezilya Fönü Uygulanmış Saç Bakımı?

Brezilya fönü uygulamasının ardından 2 ila 3 gün saç yıkanmamalıdır. Süre sonunda saçınızı, keratin içeren ancak sodyum içermeyen herhangi bir organik şampuan ile yıkayabilirsiniz.

Brezilya Fönü uygulaması yaptırdıktan sonra saçınızın daha uzun süre parlak ve düz kalmasını istiyorsanız, saçınızı sık sık yıkamaktan kaçının.

Keşfet