Canlı Saçlar İçin Yapılması Gerekenler

Canlı Saçlar İçin Yapılması Gerekenler
Saçlarınızın canlı ve tarz bir görünüme sahip olması için gerekli bilgileri sizler için derledik.

Canlı Saç İçin Neler Yapılmalı?

Saçın Hacmi Nasıl Korunur?

Saça Zarar Vermeden Şekil Verme Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde canlı saçlar için neler yapılmalı saçın hacmi nasıl korunur gibi soruları cevapladık.

Canlı Saç İçin Neler Yapılmalı?

Saçınızın canlı olması için çok önemli maddeler vardır. Bunlar;

1 Doğru Yıkama.

2 Saç bakım kremi.

3 Saça uygun şekil.

Doğru Yıkama: Saç hafif bir şekle getirilirken, şampuan dökülürken saç derisini hafif bir şekilde ovalayarak önemli olan yıkamadan önce saçı bir kez ıslatıp durulamaktır bu sayede saçınız yumuşar.

Saç Bakım Kremi: Saçlarınız her zaman kendini besleyecek bir yağa ihtiyaç duyar. Bunu karşılayan ise saç bakım kremleridir. Saçınızın hacmine uygun bir saç bakım kremini duş aldıktan sonra yavaş bir şekilde saçınıza masaj yaparak uygulayın ve saçınızın ne kadar yumuşadığını görün.

Saça Uygun Şekil: Eğer saçınız sağ tarafa doğru yatıyorsa saçınızın yönünü değiştirmeden saç kurutma makinesini uygulayın bu sayede saçınızın hem canlı görünmesi hem de güzel bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

Saçın Hacmi Nasıl Korunur?

Saçlarımız her zaman hafif dokunuşlarla şekillenir ve gereğinden fazla güç saçı hem yorar hem de öldürür. O yüzden saçlarınızı hacmini koruyarak tarayın. Bunun için kurutmadan sonra şekil vermek için hafif üstten tarayın saçlarınızı. O zaman saçlarınızın nasıl gür göründüğüne siz bile şaşıracaksınız.

Saça Zarar Vermeden Şekillendirme:

Saçlarınızı güzel bir şekilde yıkadınız kuruladınız ve tarak ile hafif Şekillendirdiniz. Geriye tek kalan güzel bir tarz yaratmak bunun için YouTube videolarında saç şekline uygun tarz yazarsanız size uygun bir şekillendirme yapabilirsiniz. Örnek olarak saçınız seyrek ise gür görünmesi için hafif tarak dokunuşları ile daha gür gösterebilirsiniz. Buna benzer daha birçok örnek var.

Saçlarınıza iyi bakın ve ileride yayınlanan makaleler için takip etmeyi unutmayın.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet