Cildin Pul Pul Dökülmesi Nasıl Geçer?

Cildin Pul Pul Dökülmesi Nasıl Geçer?
Cilt güzelliğine önem verenler için önemli bilgileri derledik. Cildi güzelleştiren tavsiyeler...

Cildin pul pul dökülmesi, genelde kuru ve karma cilt tipine sahip kişilerde görülür. Sonbahar ve kış aylarında daha sık görülen bu durum genelde az nemlendirme veya hiç nemlendirmemeye dayanır.

Günümüzde kozmetik sektörünün çeşitlenmesiyle her bütçeye uygun nemlendirici bulmak mümkün hale geldi. Ancak cilt sağlığına önem gösteren kişiler, aldığı kozmetik ürünlerinin vegan veya organik olmasına önem gösteriyor. Genelde pahalı olan bu ürünlere ulaşım imkanı olmayan ve cildinin pul pul dökülmesinden şikayetçi kişiler için doğal nemlendiricinin formülünü hazırladık.

Ciltte Kurulu ve Pullanmayı Geçirmenin Yöntemleri

Cilt yüzeyinde, genelde sonbahar ve kış aylarında meydana gelen pul pul dökülme ve kızarıklık problemini ortadan kaldırmak için bazı doğal ürünler var. Bunlardan bazıları;

Zeytinyağı

Cildi nemlendirmek ve yatıştırmak için zeytinyağı kullanabilirsiniz. Zeytinyağı, içeriğinde barındırdığı yağ asitlerinin yanı sıra E vitamini sayesinde kuruluk problemini kısa sürede ortadan kaldırır.

Süt

Süt, içeriğinde barındığı vitaminler sayesinde sadece cildi nemlendirmekle kalmıyor, cilt yüzeyindeki ölü hücreleri de arındırıyor.

Ciltte Kuruluk ve Pullanmaya İyi Gelen Besinler

Beslenme alışkanlığınız değiştirerek veya bazı besinleri ekleyerek, cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık, pullanma ve kuruluğa çare olabilirsiniz.

Brokoli ve ıspanak gibi yeşil yaprakları besinler, kırmız et, beyaz et, havuç, patates, kuru kayısı, ceviz, somon ve ay çekirdeği gibi A ve E vitamini, demir, omega-3 ve omega-6 bakımından zengin besinleri tüketerek, cilt kuruluğuna veda edebilirsiniz.

Keşfet