Çok Etkili, Elmalı Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Çok Etkili, Elmalı Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?
Elmanın gençleştirici özelliği herkes tarafından bilinir. Cilde sağladığı yarar saymakla bitmez fakat birkaç tane sayılacak olursa, cildin nemlenmesini sağlarken aynı zamanda kurumasını da engeller.

Cilt problemleri, özellikle kadınların çok fazla karşılaştıkları problemlerin başında gelmektedir. Erkeklerin, kadınlara kıyasla, daha az cilt problemi ile karşılaşmalarının nedenini yüzündeki sakallardan kaynaklandığını düşünürler. Bunun sebebi ise kıl köklerinin yüzdeki kan akışını hızlandırmasıdır. Erkekler bu açıdan oldukça şanslıdır. Kadınlar daha fazla güneş ışınına maruz kaldıklarından dolayı daha fazla cilt problemi de çekmektedirler.

Elmanın gençleştirici özelliği herkes tarafından bilinir. Cilde sağladığı yarar saymakla bitmez fakat birkaç tane sayılacak olursa, cildin nemlenmesini sağlarken aynı zamanda kurumasını da engeller. Bunun yanı sıra cildin zarar gören kısımlarını da iyileştirme özelliği vardır. Özellikle yüzde oluşan bir yaraya genelde elma kabuğu sürerler. Bu çok etkili maskenin tarifi ise şu şekildedir;

Malzemeler;

1 adet elma

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığından biraz eksik zeytinyağı

Özellikle vurgulamak gerekirse bu maske yüze uygulanmadan önce mutlaka bilekte denenmeli ve ona göre yüze uygulanmalıdır. Bu durum tüm maskeler için geçerlidir!

Şimdiki aşama ise tarifin nasıl yapılacağı ve uygulanacağı ile alakalıdır.

Maske Yapımı Aşaması

Bu aşamada öncelikle bir elma alınır, yıkanır ve rendelenir. Daha sonra fazla suyu el yardımı ile sıkılır. Elmanın kabuğundan ayrılmasına gerek yoktur. Bu aşamada belirtmek gerekirse yeşil elma çok daha etki gösterecektir. Daha sonrasında ise rendelenen elma bir kaseye alınır. Elmanın üzerine yağ ve bal eklenir. Maske karıştırıldıktan sonra yüze uygulanır. Sonrasında ise maske 15 dakika bekletilir. Daha sonra cilt ılık su ile yıkanır. Bu maske haftada bir uygulandıktan sonra ciltteki fark gözle görülür bir hal alacaktır. Sağlıklı ve güzel bir cilt mutlu ve daha iyi hissetmenizi sağlar. Güzel günler.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet