Erkekler İçin Yumuşak Saçlar Elde Etmek İçin En İyi İpuçları

Erkekler İçin Yumuşak Saçlar Elde Etmek İçin En İyi İpuçları
Pek çok erkek yumuşak ve pürüzsüz saçlar elde etmek ister. Makalemiz de size erkeklerin saçlarını yumuşatmak, sağlıklı ve pürüzsüz saçlar elde etmek için en iyi ipuçlarını sunuyoruz:

Saç yıkama: Saçlarınızı her zaman ılık suyla yıkamalı ve saç derisine zararlı olduğu için sıcak sudan tamamen uzak durmalısınız.

Orta dereceli fön: Saç kurutma makinesi kullanmak istiyorsanız, yüksek ısıdan saçların zarar görmemesi için orta derecede çalıştırılmalıdır. Saçtan 6 - 10 cm uzakta kullanılmalı ve saçların zarar görmemesi için yanlara doğru hareket ettirilmelidir.

Saçın taranması: Saçlarınız ıslakken, saç tellerini ayırıp dökülmemesi için saçlarınızı taramak için geniş bir tarak kullanmaktan kaçının.

Sıkı şapkalara hayır: Saçların kafa derisinden çekilmesine ve dökülmesine neden olabilecek sıkı şapkalar kullanmaktan kaçının.

Kimyasalların kullanımından kaçının: Kimyasallardan mümkün olduğunca uzak durun çünkü saça ve saç derisine çok zarar verebilirler. Saçınıza zarar vermemek için her zaman en iyi türleri seçin ve ayrıca kafa derisine zarar vermemek için çok fazla şampuan kullanmayın.

Saç jölesinden uzak durmak için: Saç jölesinden mümkün olduğunca kaçınılmalı, kullanılıyorsa saç derisine zarar vermemek için uygulandıktan kısa süre sonra yıkanmalıdır.

İyi beslenin: İyi beslenin, bol vitaminli su için ve bolca uyumaya çalışın. Çünkü bu daha hızlı saç büyümesini teşvik edebilir.

Haftalık saç nemlendirme: Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı karışımı bir ılık su banyosuna konur ve saç derisine parmaklarla masaj yapılır. Ardından taranır ve karışım eşit olarak yayılıt ve bekleme süresinin ardından yerleştirilen ılık bir havlu ile 15 dakika bekletilir. Sonrasında duş alabilir ve saç kremi kullanabilirsiniz.

Keşfet