Evde Parfüm tarifi. Evde Parfüm Nasıl Yapılır?

Evde Parfüm tarifi. Evde Parfüm Nasıl Yapılır?
Kendi parfümünüzü kendiniz yapın! Çünkü günümüzde pek çok kişi farklı olmayı sever. Farklı parfüm kokunuz ile dikkat çekmek elinizdedir. Bu yazımızda evde nasıl doğal parfüm yapılır? Konusu hakkında kısa bilgileri bulabilirsiniz.

Kendi parfümünüzü kendiniz yapın! Doğal ürün kullanmayı sevenlerin sıklıkla söyledikleri sözlerden birisidir. Çünkü doğal parfümü eve yapabilmek mümkündür. Özelliklede farklı kokuya sahip olmayı ve bitkisel ürünleri kullanmak isteyenler için evde parfüm yapımı idealdir.

Parfüm kokuları genellikle kadınlar için önemlidir. Bu yüzden de parfümleri ile bulundukları ortamlarda dikkat çekmek kadınlar için özeldir. Piyasada yer alan parfümeri pek çok kadın kullanılıyor. Bu yüzden de günümüzde parfüm ile dikkat çekmek isteyenler için; doğal içerikli parfüm çeşitleri öneriliyor. Ayrıca sağlık ve çevresel sorunlar için de doğal içerikli parfümlerin kullanımı gereklidir.

Evde Parfüm Yapımı

Günümüzde doğal içerikli parfümlere ulaşmmak oldukça zordur. Bu yüzden de evde parfüm yapımı ile sizde doğal içerikli parfüm kullanabilirsiniz. Peki evlerde doğal içerikli parfüm nasıl yapılır? Öncelikli olarak sevdiğiniz kokuları belirlemeniz gereklidir. Çünkü sevmediği kokuları kullanmak kişiye negatif enerji verir.

Parfüm yapımı evde oldukça kolaydır. Gerekli olan malzemeleri alıp bir şişe içerinde birleştirmektir. Genel olarak ise gerekli olan malzemeler ise; bitkisel yağlardır. Sevilen kokuda bitkisel yağlara göre karar verilir. Genellikle de birkaç çeşit bitkisel yağ karışımı ile istenilen kokuya ulaşılıyor. Ayrıca günümüzde kadınlar kozmetik ürünlere yüksek maliyetler ödüyor. Kendi parfümünüzü yaparak bütçenizi genişletebilirsiniz.

Evde Parfüm Yaparken Dikkat Edilecekler

Evde parfüm yapabilmek hem farklılık sağlar; hem de ekonomiktir. Bu yüzden de son zamanlarda evde parfüm yapmaya çalışan kadınların sayısı arttı. Özelliklede farklı kokuları kullanmasını sevenler için; oldukça ekonomiktir. Peki evde parfüm yaparken dikkat edilecekler listesinde neler vardır?

  • Bitkisel yağ çeşitleri uçucu bir özelliğe sahiptir. Bu duruma engellemek için bir miktar karışıma alkol katın.
  • Bazı bitkisel kokular birbirlerini tamamlar. Bu konuda biraz araştırmalar yaparak parfüm yapmak daha kokuya karar vermenizi sağlar.
  • Farklı denemeler ile istenilen koku elde edilir. Bu yüzden hemen pes edilmemelidir.
  • Koku hemen bayatlayabilir. Bu yüzden de az miktarda yaparak hemen taze koku kullanırsınız hem de daha kısa sürede deneyim sahibi olursunuz.

Keşfet