Gözenek Küçültücü Makyaj İçin Tavsiyeler

Gözenek Küçültücü Makyaj İçin Tavsiyeler
Makyaj çağlar boyunca özellikle kadınların kullandığı güzelleşme metotlarından biridir. Güzel bir makyajın kusursuz olması gerekir.

Gözenek Küçültücü Makyaj İçin Tavsiyeler

Gözenekler

Kusursuz makyaj için dikkat edilmesi gereken pek çok unsur vardır. Bunların en başında kusursuz ten makyajı gelir. Tene kusursuz makyaj yapılabilmesi için makyaj dışında cildinde temiz olması gerekir. Kusursuz ten makyajına engel olan sorunların bazıları sivilce, akne, siyah nokta, gözeneklerdir.

Bu yazımızda ise gözenek küçülten makyaj için önerilerde bulunacağız. Eğer yüzünüzde gözenek sorunu varsa cildiniz yağlı yapıdadır. Kirden, yağdan arındırılması gerekir. Yağlı ciltler için üretilen kozmetik ürünlerini tercih etmelisiniz. Daha yağlı ürünlerden uzak durmalısınız. Mat bitişli, yağsız ürünler tercih etmelisiniz. Ciltte gözenekler yanlış ürünlerin kullanımı durumunda iyice genişlemektedir.

Cildi hasarlı gösteren gözenekleri küçültmelisiniz. Makyajla da gözenekleri küçültmek mümkündür. Fakat makyajlar geçicidir. Özel bakım uygulayarak gözeneklerinizi kalıcı halde küçültebilirsiniz. Gözenekleri küçültmek için yapılması gereken bazı önemli hamleler vardır. Bu hamlelere yazımıza değineceğiz. Makyajın yanı sıra cildinize iyi bakmayı ihmal etmeyin.

Gözenekleri Küçültmek İçin Makyaj Önerileri

Gözenek küçülten makyaj için önerileri şunlardır;

Gözeneklerinizi küçültmek için cildinizin günlük bakımını yapmalısınız. Cildinizi yağ ve kirden arındırmak için temizleme ürünleri kullanmalısınız. Her sabah ve akşam kullanmaya özen gösterin. Daha sonra gözenek küçültücü tonikler kullanın.

Makyaja başlamadan önce bir buz küpünü cildinizde gezdirin Buz gözeneklerinizi biraz daha sıkılaştıracaktır.

Makyaj yapmadan önce cildinize makyaj bazı sürün. Makyaj bazları fondötenin cilde daha iyi oturmasını sağlayacaktır. Gözenekleri kapatmaya yardımcı olacaktır. Cildinize gözenekli bölgelere kapatıcı uygulayın. Özellikle gözenek küçültücü kapatıcılar mevcuttur. Bunlardan kullanabilirsiniz.

Fondöteni yağsız formda kullanmalısınız. Yağlı kremlerden uzak durmalısınız. Tercih ettiğiniz pudralarda yağsız olmalıdır. Krem allıklardan da uzak durmalısınız.

Fondöteni fırça yardımıyla uygulayın. Ürünü yüzünüze sürdükten sonra yaymak için yavaş hareketler tercih etmelisiniz.

Makyajın sonunda makyajınızın daha uzun süreli halde kalması dağılmaması için buna uygun satılan ürünlerden kullanın.

Cilde parlaklık veren ürünleri tercih etmeyin. Cilt makyajınızı her zaman temizleyin. Temizlenmeyen makyaj cildinize hasar verecektir. Gözeneklerin daha fazla açılacaktır. Bu önerileri dikkate alarak gözenek küçülten makyajınızı yapabilirsiniz.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet