Kırışıklıklarınızın Artmasına Sebep Olan 6 Besin

Kırışıklıklarınızın Artmasına Sebep Olan 6 Besin
Yaşlanmayla birlikte özellikle yüzümüzde kırışıklıklar meydana gelmektedir. Kırışmaya sebep olan şeylerden biride cildin güneş koruması olmadan güneş ışığına maruz kalmasıdır.

Kırışıklıklarınızın Artmasına Sebep Olan 6 Besin

Kırışıklıklar

Yaş almaya bağlı olarak cildimiz esnekliğini kaybeder. Sürekli aynı mimikleri yapmakta cildimizde kırışıklık oluşturabilir.

Bunun için yüz yogası önerilmektedir. Basit birkaç hareketle cildinizi kırışmaktan koruyabilirsiniz. Bedenimiz bir bütündür. Yediğimiz içtiğimiz her şey sadece kilomuzu değil deri yapımızı da etkilemektedir. Cilt sağlığı içi en önemli etken kolajendir. Bünyemiz yaş aldıkça doğal kolajen üretimini yavaşlatmaktadır.

Bu yüzden kolajeni dışarıdan da alabiliriz. Kolajen özellikle sığır gibi hayvanların kemiklerinde bulunur. Çok çeşitli markalarda kolajeni satmaktadır. Tablet ya da sıvı şeklinde satılan bu kolajenlerin suda çözülen formatta da satılanları mevcuttur.

Düzenli olarak su içerek nem dengenizi sağlayın. Kırışıklıklardan bu şekilde korunabilirsiniz. Ayrıca kırışıklıklarınızın artırılmasına sebep olan 6 besini kullanmayı azaltarak ta kırışıklıklarınızı azaltabilirsiniz. Eğer cildinizi seviyorsanız ya da botoks yaptırmak istemiyorsanız bu uygulama yüzünüzü germektedir. Yazımızı inceleyiniz ve bu 6 besinden uzak durunuz.

Kırışıklıkları Artıran 6 Besin

Kırışıklıklarınızın artmasına sebep olan 6 besinden bahsedelim. O besinler şunlardır;

  1. Un ve Un ürünleri: Un ve un ürünleri cildinizi kırıştırmaktadır. Türk mutfağında sevilerek tüketilse de cilt için tehlikelidir.
  2. Şeker: Uzak durulması gereken besinlerden biridir şeker. Şekerin sağlığa zararlarını saymakla bitiremeyiz. Cilt sağlığı içinde zararlıdır.
  3. İşlenmiş Gıdalar: Paketlenmiş her ürün diyebiliriz. Zaten beden sağlığı için çoğu zararlıdır. Hiç tüketmemek mümkün olmasa bile azaltmak mümkündür.
  4. Margarin: Çok tehlikeli yağdır. Sağlık için oldukça zararlıdır. Tüketilmesi durumunda kalp sorunlarına da yol açar. Cildiniz içinde zararlıdır.
  5. Kafein: Kafein özellikle kahve ya da kafein içeren diğer içecekler cilt sağlığınız için zararlıdır.
  6. Çok yağlı yiyecekler: Özellikle sağlıksız yağlarla kızarmış yiyecekleler cilt sağlığınızı olumsuz etkilemektedir. Facefood yiyeceklerden mümkün mertebe uzak durun. Sağlıklı yiyecekler tüketmeye özen gösterin.

Kırışıklarınız olmasın istiyorsanız bu besinlerden uzak durun. Zaten çoğu genel manada zararlıdır. Erken yaşta kırışıklık oluşmaması için bu 6 besinden kaçının. Sağlıkla ve güzellikle yaşayın.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet