Kolay Kırılan ve Mat Saçlar İçin Maske Önerisi

Kolay Kırılan ve Mat Saçlar İçin Maske Önerisi
Hepimiz saçlarımızın canlı ve sağlıklı olmasını isteriz. Kimimizin bu isteği elde edilmişken kimimizin bu isteği elde edilemez.

Bunun sebebi saçların çok çabuk kırılması, mat gözükmesidir. Bunun gibi daha birçok sorun kişinin saçlarında bir kâbus olur. Eğer saçlarınız çabuk kırılıyorsa veya mat ise size bu sorunu kökten halledecek maske önerileri verdik. Gelin şimdi bu maskeler nelermiş bir bakalım.

Kolay Kırılan Ve Mat Saçlar İçin Yumurta Maskesi

Kolay kırılan ve mat saçlara en iyi gelen şeylerden ilki yumurtadır. Yumurta besin değeri açısından oldukça yüksek değere sahip olduğu için mat ve çabuk kırılan saçları onarmada rolü yüksektir.

Yumurta Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  1. Bir adet yumurta sarısı eğer saçınız gür ve sık ise iki veya daha fazla yumurta sarısı
  2. Zeytinyağı (bir yemek kaşığı kadar)

Bu malzemelerin ikisini karıştırın ve kökten uçlara doğru uygulayın. Köklere maskeyi uygularken saç diplerinize ellerinizle masaj yaparak sürünüz. Bu maskeyi haftada bir defa kırılan ve mat saçlarınıza uyguladığınız zaman bir süre içinde yumurta ve zeytinyağının saçlarınızı onardığını göreceksiniz.

Hindistan Cevizi Yağı, Badem ve Argan Yağı İle Kırılan Mat Saçlara Maske

Kırık, yıpranmış ve mat saçlara doğal yağlar oldukça çok faydalıdır. Mat saçlara gereken nemi vermezsek zamanla kırılmalar meydana gelir. Saçları tararken de saç uçlarında oluşan kırık ve çatallaşmış görüntüye argan yağı birebir iyi gelir. Badem yağı ise mat olan saçı canlandırır. Hindistan cevizi yağı ise saçlarınızı nemlendirir.

Hindistan cevizi yağı, badem yağı ve argan yağını bir kabın içirişine hepsinden birer yemek kaşığı kadar koyun. Yaklaşık üç dakika kadar yağların hepsinin birbirine karışması için güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saç köklerinden uçlara doğru yavaşça sürün. Yarım saat sonra ılık bir su ile sabun veya şampuan yardımı ile akıtın. Bunu her hafta bir kere uygulayın. Kısa bir süre sonra mat saçlarınız size veda ede. Ayrıca kırılan saç uçlarınızdan daha sağlıklı olmaya başlar. Saçlarınızın kırılması yavaşlar.

Keşfet