Kuru ve Cansız Saçlar İçin Maske Önerisi

Kuru ve Cansız Saçlar İçin Maske Önerisi
Kuru ve cansız saçlar birçok kişi için adeta bir kâbustur. Kuru olduğu için oldukça yıpranmış gözükür. Ayrıca kuru saçlar diğer saçlara göre dolaştığı zaman çok daha zor bir şekilde açılır. Fakat kuru saçlardan kurtulmak o kadar da zor bir durum değildir.

Yapılacak birkaç kür ile kuru saçlara veda edebilirsiniz. Biz sizlere kuru saçlarınızdan kurtulmanız için maske önerileri verdik. Gelin şimdi sizler ile beraber bu kürlere bir göz atalım.

Kuru Saçlar İçin Hindistan Cevizi Yağ Ve Zeytinyağı Kürü

Hindistan cevizi ve zeytinyağının saç üzerinde muhteşem bir etkisi vardır. Bu iki doğal yağ kuruyan saçları adeta yumuşacık ve nemli bir saça dönüştürür. Sadece 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Karışan yağ kürünü saçlarınıza uygulayın. Yarım saat ya da 1 saat saç üzerinde bekletin. Yıkadıktan sonra direkt bu iki yağ saçınızda etkisini gösterecektir. Düzenli kullanım sonucu ise kuru saçlara veda edersiniz.

Kuru Cansız Saçlardan Kurtulmak İçin Aleovera Jeli

Aleovera genelde sıcak iklim bölgelerinde yetişen bir bitkidir. Bitkinin yapraklarının içinde bir jel bulunur. Bu jel yara izlerinden tutunda saçlara kadar oldukça fayda sağlar. Yapmanız gereken oldukça basit. Aleovera jelini yaprağından keserek çıkartın. Bu çıkarma işlemini bir çay kaşığı ile yapın. Çıkan jeli saçlarınıza uygulayın. Yarım saat saç üzerinde bekletin ve yarım saat sonra saçlarınızı yıkayın. Yıkadıktan sonra bile direkt olarak saçlarınız daha canlı ve nemli olur.

Cansız Ve Kuru Saçlara Yumurta İle Veda Edin

Yumurta bir insana her konuda fayda sağlar. Yumurtanın saçlara faydası ise; saçları besler, canlandırır ve nemlendirir. Yapılacak işlem oldukça basit. Sadece bir yumurta sarısını ayırın ve saçınıza sürün. İsterseniz Bu yumurta sarısına zeytinyağı, badem yağı ve benzeri doğal yağlar ekleyebilirsiniz. Eğer saçlarınız fazla ise 2 yumurta sarısı kullanabilirsiniz. Saçınıza yumurta sarısını sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruyunca saçınızı güzelce yıkayın. Uzun süreli kullanım sonucu saçlarınız artık daha canlı daha nemli ve güzel olacaktır

Vermiş olduğumuz bu maske önerilerden birisini düzenli olarak kullandığınız zaman gözle görülür şekilde saçlarınızda değişiklik başlar.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet