MAKYAJSIZ İKEN BAKIMLI GÖRÜNMENİN YOLLARI

MAKYAJSIZ İKEN BAKIMLI GÖRÜNMENİN YOLLARI
Maalesef ki sosyal medyanın etkisinin olması ile herkesin makyaja yönelmesi bir gerçektir. Yalnız bazı dönemlerde ünlülerin de makyajsız paylaşmış olduğu fotoğraflar insanlarda 'Doğal hali daha güzel' algısının ön plana çıkmasına neden olmuştur.

Makyaj yapılmadan da cildin daha bakımlı ve güzel görünmesi sağlanabilmektedir. Uygulanmış olan birkaç püf nokta ile bakımlı görünülebilir makyajsız ikende peki bu nasıl oluyor?

Cilt temiz tutulmalıdır.

Bakımlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için temizlik ilk adımda gelmektedir. Her insanın cilt yapısı birbirinden farklı olduğu için cilt tipine uygun bir temizleyici seçilmelidir ne kadar makyaj yapılırsa yapılsın veya bakım ürünü kullanılsa dahi cilt temiz olmadığı için yapay bir görünüm sağlayacaktır.

Cilt nemlendirilmelidir.

Güzel ve bakımlı görünmek her zaman zordur kuru bir ciltte cildi pürüzsüz ve canlı göstermenin yolu ise nemlendiriciden geçmektedir. Karma, kuru ve yağlı ciltler için birbirinden farklı ürünler seçilebilir veya evde kişi kendi doğal nemlendiricisini yapabilir.

Olmazsa olmaz peeling.

Cildin ölü derilerden kurtulmasını sağlamak için peeling şarttır. Hafta da en az bir kere olmak şartı ile cilde uygulanacak peeling ile makyajın vermiş olduğu parlaklığa kavuşmak mümkündür. Dolapta bulunan birkaç malzeme ile ile pratik peelingler yapmak yeterli olacaktır.

Kaşa ve Kirpiklere özen gösterilmelidir.

Rimelin vermiş olduğu kıvrıma ve gürlüğe bayılmayan yoktur. Upuzun, gür, simsiyah kirpik ve kaşlara sadece makyaj ile değil bakım yağları ile kavuşmak mümkündür. Gece uyumadan önce hint yağı, hindistan yağı ve zeytinyağı sürülebilir. Aynı zamanda kozmetik mağazalarında satılan kaş kirpik uzatan serumlar da düzenli bir biçimde kullanılması da faydalı olacaktır.

Makyajınız saçınızdır.

En pahalı markalar ile en güzel makyaj yapılsa dahi ilk göze çarpan saç olacaktır. Saça gösterilen özen eşittir bakım diyebiliriz. Kırık ve yıpranmış saçlar kişinin kötü görünmesine neden olabilir saç tipine uygun bakım yağı ile daha bakımlı ve gür saçlara kavuşmak mümkündür.

Keşfet