Nar Lekesi Nasıl Çıkar?

Nar Lekesi Nasıl Çıkar?
Lekeler arasında en zor çıkan lekelerden bir tanesi de nar lekesidir. Ancak sizlere vereceğimiz pratik bilgiler sayesinde nar lekesini çıkartmak o kadar da zor olmayacak.

Eğer şu anda bir nar lekesi ile karşı karşıyaysanız öncelikle lekenin sağını solunu iyi kontrol edin. Çünkü nar çok tanecikli bir meyve olduğundan lekenin sağına soluna veya yerlere de bulaşmış olabilir. Nar lekesinin olduğu yerleri iyi kontrol edin ve aşağıdaki pratik bilgileri uygulayın.

Nar Lekesi Nasıl Çıkartılır?
Nar lekesi eğer yeni yani leke en geç 0 ile 30 dakika önce gerçekleştiyse sizlere önereceğimiz ilk yöntem limon kolonyası yöntemi olacaktır. Limon kolonyası içerisindeki alkol sayesinde nar lekesini çıkartacaktır.

Limon Kolonyası ile Nar Lekesi Çıkartma
Nar lekesinin olduğu yere limon kolonyasını dökün ve beyaz bir bez ile çitiler gibi silin. Ancak kullandığınız bez mutlaka beyaz bir bez olmalıdır. Beyaz bez olmasının altını çizmemizin nedeni renkli bir bez ile silerseniz , kolonya içerisindeki alkol yüzünden renkli bez lekeyi daha çok bulaştıracak ve kendi rengini de verecektir. Nar lekesi ile karşı karşıya kalırsanız limon kolonyası size çok yardımcı olacaktır.

Kurumuş Nar Lekesi Nasıl Çıkar?
Eğer nar lekesini geç görür ve kurumuş halde bir leke ile karşılaşırsanız bu durumda yapmanız gereken leke çıkarıcı ile suya bastırıp bekletin ve sonrasında çitileyerek yıkayın. Nar lekesi kuruduğunda çıkması çok zordur. Ancak son çıkan ve renklilerle kullanılan çamaşır suları da işinizi görecektir.

Keşfet