Saçlarım dökülüyor ne yapmalıyım diyenlere önemli tavsiyeler

Saçlarım dökülüyor ne yapmalıyım diyenlere önemli tavsiyeler
Son vakitlerde insanların en fazla şikayetçi olduğu konulardan birisi de saç dökülmeleridir

Saç dökülmesi genelde hava şartları, saçın yapısı, su ve şampuan değişikliğinden kaynaklandığı gibi kişinin aşırı strese girmesi de saç dökülmesine neden olur. Bazı kişiler tarafından bilinen ve katiyetle yapılmaması gereken unsur ise günlük duşa girerek saçların yıkanmasıdır. Günlük saç yıkanması saçların yıprandığını ve dökülmeye neden olduğunu dile getirirler. Fakat durum tam tersi olarak günlük duşa girmek saçın temizlenerek gerekli kir ve yağlardan temizlenmesine yardımcı olurken, saçın ışıltılı olmasını sağlar ve canlı durmasına yardımcı olur. Bunun için saç yıkamak saça enerji ve parlaklık verir. Dökülmeye yol açmaz.

Saçın dökülmesine neden olan faktörlerin en başta günlük yaşanılan stres gelmektedir. İnsanların yaşadıkları problemler saçların dökülmesine, kopmasına ve ışıltısının sönmesine neden olur. Bunun için yaşadığınız problemleri fazla şekilde düşünmemeye ve sağlığınız için önüne geçmesine müsaade etmemeli stresten uzak durmalısınız.

Saç dökülmesinin sebepleri arasında en etkili faktörlerden biriside saçın bakımsız olmasıdır. Saçlarınızı uzatmak için kestirmeyen kişiler zamanla uçlarında oluşan kırıklar ile birlikte saçların koparak dökülmesini sağlarken saç sorunlarının en başta gelen canlılığını kaybetmesine de neden olur. Fakat siz bu gibi durumlarda bir doktora başvurmanız tavsiye edilir. Şampuan değişikliği yaparken saç yapınıza uygun şampuanlar tercih etmeli ve onları kullanmalısınız.

Eğer saç dökülmelerine karşı çözüm bulamıyor bu durumları uygulasanız bile halen dökülme devam ediyor ise katiyetle hekimle konuşmanız ve gerekli muayene girmeniz gereklidir. Bu şekilde saçın neden döküldüğünü kesin olarak bulabilir ve doktor yardımıyla doğru sonuç elde etmek için tedavi uygulayabilirsiniz.

Keşfet