Selülitler nasıl geçer?

Selülitler nasıl geçer?
Selülitlerinizden kurtulmanız mümkün

Bikini ve kalçalarınızdaki portakal kabuğunu anımsatan görüntüden sıkıldınız mı? Bu kötü görüntüden kurtulamayacağınızı düşünüp, karamsarlığa mı kapılıyorsunuz? Üzülmeyin, belki de bu sorunun çözümü sandığınız kadar zor olmayabilir. Yapmanız gereken, yaşam stilinizi değiştirmekten öte bir şey değil.

Unutmayın, selülitin ana sebeplerinden en önemlisi kişinin fazla kilolarıdır. Fakat zayıf olduğunuz halde yine de selülitiniz olabilir. Fakat bu daha az kişide görülen sorundur. Selülit sorunu, yağ depolanmasının aşırıya kaçtığı durumlarda ortaya çıkmaktadır. Vücuttaki yağ oranınız yüzde otuz civarındaysa selülit baş göstermektedir.

YEŞİL ÇAY İLE TANIŞIN
Yeşil çay içmek, ödemden kurtulmanın yanısıra, yağ yakmanıza da sebep olur. Fakat sadece yeşil çay içmek de hata olur. Sebebine gelince, yeşil çay vücuttaki su oranını azaltır, dolaşım problemleri baş gösterebilir. Aşırıya kaçmadan tüketebilirsiniz.

KAFEİN ALIMI ÖNEMLİ
Kafeinin selülitlerin çoğalmasına katkısı olduğu, yıllardır yazılır çizilir. Fakat son yapılan klinik deneyler gösterdi ki günlük 200mg civarı alınan kafein, selülit tedavisine katkıda bulunabiliyor.

YEMEK SAATLERİNE DİKKAT
Yemek saatlerinizi aksatmamaya gayret edin. Bu konuda dakik olmaya gayret edin. Düzenli yemek yiyen kişilerde selülit sorunu daha az yaşanmaktadır, bunu unutmayın.

LİFLİ YİYECEKLER TÜKETİN
Beyaz unu fazla tüketen insanlarda bel bölümü daha kalın olmaktadır. Tam tahıllı yiyecekler kilo sorunu olan kişilerin imdadına yetişecektir. Yüksek lif oranından dolayı tam tahıllı ekmek tüketmeye çalışın.

BAHARATI, AROMAYI AZALTIN
Yemeklerinize baharat ve aroma eklememeye gayret edin. Baharatlar, iştahınızı açar ve daha çok yemek tüketirsiniz.

SAĞLIKLI YAĞLARI TÜKETİN
Yemekleriniz için yağ seçiminde, zeytinyağı, fındık, avokado tercih edebilirsiniz.

SPORU İHMAL ETMEYİN
Düzenli spor yapmayı alışkanlık haline getirin. Özellikle, yürüyüş ve bisiklet selülit tedavisinde en etkili çözüm metodlarındandır unutmayın.

Keşfet