Sırtta Çıkan Sivilcelerden Kurtulmanızı Sağlayacak En Etkili Yöntem

Sırtta Çıkan Sivilcelerden Kurtulmanızı Sağlayacak En Etkili Yöntem
Sırtta çıkan sivilceler rahatsız edici olabilir. Sırttaki sivilcelerden kurtulmak ise çok basit. İşte sırt bölgesinde meydana gelen sivilceleri temizleyen yöntem...

Sivilce, genelde yağlı ve karma cilt tipine sahip olan kişilerin cilt yüzendeki çıkan, gözeneklerin fazla sebum, kir ve ölü deri ile tıkanması sonucu meydana gelen beyaz ve şiş bir tabakadır.

Birçok sivilce dokunulmadığı sürece kendiliğinde söner veya daha çok uç vererek kurur. Ne yazık ki hiç bir kişi vücudunda sivilce görmek istemediği için anında müdahale eder. Ancak sırt bölgesindeki sivilcelere müdahale bir hayli zordur.

İnsan vücudunun en yağlı bölgesi ense ve sırttır. Bu yüzden bu bölgede de sık sık sivilce çıkar. Kaşıntı ve kızarıklık yapan sırt bölgesindeki sivilcelerden kurtulmak sanıldığı kadar zor değildir. Peki sırt bölgesindeki sivilceden nasıl kurtulur? İşte ayrıntıları...

Sırttaki Sivilcelere Doğal Yöntem

1- Her gün sabunlu su ile temizleyin.
2-Saçınızı günlük şampuan ile yıkayın.
3-Terleme sonrası duş alın.
4-Uzun süre sırtınızı yaslamayın.
5-Düzenli olarak pijamalarınızı değiştirin.
6-Haftada 1-2 kez vücut peelingi yapın.
7-Düzenli spor yapın.
8-Bol bol su için.
9-Yağlı, kızarmış ve fastfood gıdaları tüketmeyin.
10-Banyo havlunuzu sık sık değiştirin.

Sırttaki Sivilceleri Geçiren Doğal Kür

1 su bardağı suya 1 çorba kaşığı sirke ilave edin. Bu karışımı sırtınıza masaj yaparak yedirin. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Temiz bir havlu ile kuruladıktan sonra su bazlı nemlendirin sürün.

Keşfet